خانه استراتژی لاتاری آیا بلیط لاتاری خود را گم کرده‌اید؛ چه باید کرد؟

آیا بلیط لاتاری خود را گم کرده‌اید؛ چه باید کرد؟

6 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای آیا بلیط لاتاری خود را گم کرده‌اید؛ چه باید کرد؟ بسته هستند
765
بلیط لاتاری

باور بکنید یا نه‌، جوایز بخت‌آزمایی به ارزش میلیاردها دلار هر سال بدون صاحب باقی می‌مانند. به‌عنوان مثال در بخت‌آزمایی مگاباکس اورگون: تنها در سال ۲۰۱۵ در این لاتاری ۵٫۹ میلیون دلار جوایز بدون صاحب ثبت شده است. قطع به یقین در اغلب موارد، عدم وجود برنده برای جوایز به‌دلیل اهمال افرادی است که شماره‌های خود را بررسی نکرده‌اند. اگرچه گاهی اوقات موقعیت کمی جدی‌تر و سخت‌تر است: گم شدن بلیط. بله، این امر اتفاق می‌افتد. حال در صورت وقوع چنین اتفاقی چه باید کرد؟

می‌توانید با یک بلیط لاتاری گم‌شده برنده شوید؟

بخت‌آزمایی‌های مختلف قوانین متفاوتی دارند. اما اغلب در یک قانون اشتراک دارند: آنها به شما می‌گویند که مسئولیتی در قبال بلیط لاتاری گم‌شده ندارند. اگر بلیط‌تان را گم کردید به خودتان مربوط است و لاتاری وظیفه‌ای برای پرداخت به بلیط‌های گمشده ندارد.

اما بعضی از بخت‌آزمایی‌ها (مانند لاتاری ملی انگلستان) می‌توانند استثنائاتی قائل شوند. بازیکنانی که بلیط‌شان را گم کنند تا ۳۰ روز پس از قرعه‌کشی مربوط، می‌توانند تقاضای تجدیدنظر دهند. برای اثبات مالکیت، بسیاری از این بخت‌آزمایی‌ها از شما خواهند خواست تا زمان و مکان خرید بلیط را به‌درستی شناسایی کنید. درصورت امکان، شما با گفتن شماره‌هایی که انتخاب کرده‌اید به پرونده‌تان کمک می‌کنید. در نهایت، اگر موارد دیگری که به همراه بلیط خریدید را به‌خاطر آورید، این نیز به شما کمک خواهد کرد.

آیا تجدید نظر فایده دارد؟

برای مثال در سال ۲۰۱۲،  شهروند ساکن تورنتو کاترین جونز (Kathryn Jones)، اولین برنده‌ای بود که طی پرونده تحقیق سازمان بازی و لاتاری اونتاریو (Ontario Lottery and Gaming Corporation)، شناسایی شد.

بلیط  لاتاری برنده قرعه‌کشی تاریخ ۳۰ نوامبر ۲۰۱۲، از فروشگاه شاپرز دراگ مارت (Shoppers Drug Mart) در اونتاریوی کانادا خریداری شده بود. برنده جایزه ۵۰ میلیون دلار کانادا ثروتمندتر خواهد شد.

تنها مشکل اما این بود که هیچ‌کس برای دریافت جایزه مراجعه نکرد!

هنگامی‌که عبارت هیچ‌کس برای دریافت جک‌پات مراجعه نکرد عمومی شد، بسیاری از افراد با ادعای مالکیت بر بلیط به لاتاری اونتاریو هجوم بردند. خنده‌دار اینکه کاترین جونز هرگز یکی از این افراد نبود. او نمی‌دانست که برنده شده است! جونز بلیط خود را گم کرده و ماجرا را فراموش کرده بود. مقامات لاتاری اونتاریو با ۴۳۵ ادعا بر روی میز، تصمیم به پیدا کردن برنده قانونی گرفتند. جستجوی آنها در نهایت به کاترین جونز در سال ۲۰۱۳ ختم شد، اما این تازه آغاز ماجرا بود.

پس از شناسایی برنده احتمالی، مقامات لاتاری نیاز به انجام یک روند کامل بررسی داشتند. آنها با جونز مصاحبه کردند، تراکنش‌های کارت اعتباری وی را بررسی کرده و حتی فیلم دوربین‌های مداربسته فروشگاه را بازبینی کردند.

سرانجام، در ژانویه ۲۰۱۳، کاترین جونز جایزه خود را دریافت کرد.

جای امن برای بلیط لاتاری

آیا بلیط لاتاری خود را در جای امنی نگه می‌دارید؟

نه همه افراد شانسی مانند کاترین جونز خواهند داشت و نه همه لاتاری‌ها به اندازه سازمان لاتاری و بازی اونتاریو تلاش خواهند کرد.

پیش‌گیری بهترین روش است. اگر نمی‌خواهید وارد فرآیند طولانی درخواست تجدیدنظر شوید، این نکات را برای حفاظت از بلیط خود انجام دهید:

  • بلیط را در جایی قرار دهید که به سادگی گم نشود، مانند زونکن، جعبه یا حتی گاوصندوق.
  • بلیط را برای مدت طولانی در جیب‌تان نگه ندارید.
  • به‌محض خرید بلیط پشت آن را امضاء کنید.

نگهداری دقیق، بلیط‌های شما را از آسیب شدید محافظت می‌کند. قوانین از یک لاتاری تا لاتاری دیگر متفاوت است، اما در بیشتر موارد، به احتمال فراوان نمی‌توانید برنده بودن‌تان را اثبات کنید اگر  یک بلیط پاره شده و خیس‌خورده دارید که از جیب شلوار خشکشویی رفته‌تان پیدا کرده‌اید.

امضای پشت بلیط به شما در اثبات مالکیت آن کمک می‌کند. امضاء کردن بازگشت آن گم شده را تضمین نمی‌کند، اما مانع از نقد کردن بلیط به‌وسیله غریبه‌ها در غیاب شما می‌شود. در غیر این‌صورت، هر کسی می‌تواند بلیط امضاء نشده‌ی شما را برداشته و امضاء کند و احتمالاً در مسیر بانک به شما بخندد.

منبع: لاتاری کریتیکس

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در استراتژی لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

سفر در تاریخ؛ لاتاری ملکه الیزابت اول

لاتاری یا بخت‌آزمایی به هیچ وجه مفهوم جدیدی نیست. یک افسانه می‌گوید که بودجه جمع آوری شده …