خانه برندگان لاتاری سه داستان جالب درباره بلیط‌ لاتاری مفقود شده

سه داستان جالب درباره بلیط‌ لاتاری مفقود شده

4 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای سه داستان جالب درباره بلیط‌ لاتاری مفقود شده بسته هستند
825
بلیط لاتاری

اگر می‌دانستید که بلیط لاتاری خریداری شده شما در قرعه کشی برنده شده چه حسی خواهید داشت؟ حال تصور کنید زمانی که قصد مطالبه جایزه را دارید متوجه شوید که بلیط گم شده است، چه خواهید کرد؟ تصور کنید که این موضوع چقدر دردناک خواهد بود.
اگرچه این سناریو بسیار ناراحت کننده به نظر می‌رسد اما برای برخی از افراد اتفاق افتاده است. برخی خوش شانس بودند و بلیط‌ را پیدا کردند، برخی بلیط‌ها توسط افرادی دیگر پیدا شدند و برخی برای همیشه گم شدند. این مطلب به چند داستان‌ مرتبط با بلیط‌های لاتاری مفقود شده می‌پردازد.

سرنوشت بلیط‌ لاتاری مفقود شده

کاترین جونز Kathryn Jones- بلیط گمشده

در تاریخ ۷ ژانویه سال ۲۰۱۴، کاترین جونز، زنی از ایالت انتاریو، برد ۵۰ میلیون دلاری خود را اعلام کرد. تا اینجا همه چیز مانند یک برد لاتاری معمولی بنظر می‌رسد. برنده برای مدت یک سال ناشناخته مانده بود و این طولانی‌ترین دوره در تاریخ کانادا بوده است. آن‌چه داستان را جذاب می‌کند این است که لاتاری انتاریو برنده را پیدا کرد. آنها توانستند کاترین را از طریق فرایند تحقیق خود شناسایی و پیدا کنند.
کاترین در اصل بلیت لاتاری را در سال ۲۰۱۲ و در اوج استرس ناشی از فشار کاری و از یک فروشگاه محلی در کمبریج خریداری کرد. به نظر می‌رسد که این بلیط برنده جکپات لاتاری لوتومکس در تاریخ ۳۰ نوامبر ۲۰۱۲ شد. با این حال او جایزه خود را مطالبه نکرد.

کاترین جونز

در مقابل موسسه برگزار کننده لاتاری بیش از ۴۳۵ ادعای مالکیت بر جایزه را دریافت کرد و پس از بررسی روند، کمیسیون توانست کاترین را پیدا کند. وقتی او نتوانست بلیط خود را پیدا کند، آژانس روند «مطالبه جوایز بلیط گمشده» خود را برای اطمینان از این‌که وی در واقع برنده قانونی بوده است انجام داد. این تحقیقات شامل مصاحبه‌های مختلفی با کاترین، بررسی فیلم‌ دوربین‌های نظارتی که نشان می‌داد وی بلیط را خریداری کرده و بررسی تراکنش‌های کارت اعتباری وی بود.
در مورد کاترین اتفاق خوب این بود که او با کارت اعتباری خود وجه بلیط را پرداخت کرده بود در غیر این صورت راهی برای تأیید برد وجود نداشت. اتفاقی که اگر رخ نداده بود به یک ضرر ویرانگر ۵۰ میلیون دلاری تبدیل می‌شد.

ماروین روزالز مارتینز Martin Rosales Martinez – یابنده برنده

هنگامی‌که توفان سندی در سال ۲۰۱۲ به ساحل شرقی ایالات متحده رسید کل خط ساحلی را ویران کرد. اما در این بین ماروین روزالز مارتینز کسی بود که از دل فاجعه با خوشبختی خارج شد.
در حالی که ماروین و دوستش پس از طوفان مشغول جارو کردن خیابان جلوی منزل خود در نیوجرسی بودند وی متوجه کاغذی در زیر برگ‌ها شد. وقتی به کاغذ نگاه کرد، متوجه شد که هر سه شماره روی کارت لاتاری فوری با جایزه مادام العمر هفته‌ای ۱۰۰۰ دلار درست هستند.
ماروین تلاش کرد تا از طریق مرکز خدمات مشتری لاتاری نیویورک در لانگ آیلند، جایی که بلیط متعلق به آنجا بود، جایزه را دریافت کند. اما این دفتر بدلیل وقوع طوفان بسته شده بود. وقتی دفتر مجدداً باز شد، ماروین ماجرا را توضیح داد. پس از یک تحقیق استاندارد و کامل و بر این اساس ‌که کسی مدعی مالکیت بلیط نبود لذا قانون «یابنده برنده» درباره این جایزه اعمال شد.
آژانس لاتاری نیویورک از ماروین خواست تا یک سال برای پیدا شدن صاحب اصلی بلیط یا دریافت گزارشی در زمینه بلیط مفقودی صبر کند. در پایان سال هیچ اتفاقی رخ نداد و کسی برای مطالبه بلیط مراجعه نکرد لذا ماروین بعنوان صاحب بلیط به رسمیت شناخته شد.
درسی که می‌شود از داستان ماروین گرفت این است که به محیط اطراف خود توجه داشته باشید. شما هرگز نمی‌دانید چه چیزی ممکن است گیر بیاورید. بدشانسی شخص دیگری در این‌ داستان باعث خوشبختی ماروین شد.

ماروین روزالز مارتینز

ایان گالترس – بازنده ناخوشایند

۱۵ مارس ۲۰۱۴، ایان گالترس Ian Galtress از مرسی ساید انگلستان، فکر می‌کرد که شانس تبدیل شدن به یک میلیونر را از دست داده است. او در ابتدا دو بلیط لاتاری خریداری کرد، یکی برای خودش و دیگری برای دوست دخترش. در کمال ناراحتی بلیط لاتاری دوست دخترش تنها یک شماره با کسب جایزه ۱ میلیون پوندی فاصله داشت اما او بلیط دیگر را گم کرد. به دلیل یک شماره اختلاف او فکر می‌کرد که ممکن است برنده شده باشد.
برگزارکنندگان لاتاری کملوت از یک برنده ناشناس در منطقه محل زندگی وی نام بردند. این جستجوی برنده باعث شد که ایان دچار فروپاشی عصبی نسبت به آنچه فکر می‌کرد از دست داده است بشود.
یان معتقد است استرس ناشی این وضعیت زندگی وی را خراب کرد. او می‌گوید که در طول آن دوران وزن زیادی را از دست داده بود و شب‌ها قادر به خوابیدن نبوده و به طور مداوم با احساس افراد مال باخته زندگی می‌کرده است. این ویرانی روانی در نهایت باعث شد تا وی با مراجعه به روانپزشک تصمیم بگیرد زندگی خود را دوباره بسازد.
این شرم آور است که یان بلیط خود را از دست داد و استرس ناشی از این اتفاق قابل درک است. هر فرد دیگری هم به جای وی بود با چنین احساساتی مواجه می‌شد اما فروپاشی عصبی برای گم کردن بلیطی که نمی‌دانید مطمئناً برنده شده است بسیار بی معنی است.

منبع: لوتو اکسپوزد

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در برندگان لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

آیا شماره‌های لاتاری تصادفی هستند؟

هنگام انتخاب شماره‌های لاتاری، بازیکنان برای انتخاب مجموعه‌ای از «اعداد شانس» یا انتخاب اع…