خانه بلاگ و اخبار لاتاری بلیط بخت آزمایی در ایران؛ خاطره‌ای شیرین

بلیط بخت آزمایی در ایران؛ خاطره‌ای شیرین

0 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای بلیط بخت آزمایی در ایران؛ خاطره‌ای شیرین بسته هستند
11,762
تاریخ بلیط بخت آزمایی در ایران

لاتاری یا فروش بلیط‌ بخت آزمایی قدمتی طولانی در ایران دارد. شاید داستان بلیط‌های بخت آزمایی که زندگی برندگان را عوض کرده را در فیلم‌های قدیمی ایرانی دیده باشید. در تمام دوره‌ها مردم ایران مثل تمام مردم دنیا به بخت آزمایی علاقه‌مند بودند.

بلیت بخت آزمایی
بلیط بخت‌آزمایی به مناسبت جشن هزاره فردوسی

بلیط اعانه ملی یا بلیط بخت آزمایی ملی بین سال‌های ۱۳۴۱ تا ۱۳۵۶ در ایران به فروش می‌رفت؛ اما فروش آن پس از انقلاب ۱۳۵۷ ایران متوقف شد. جالب است بدانید در دهه ۷۰ شکل جدیدی از بلیط‌های بخت‌آزمایی به نام بلیط ارمغان بهزیستی یا هدیه ارمغان سبز توسط سازمان بهزیستی جمهوری اسلامی ایران برای مدتی کوتاه منتشر شد.

گاهی بلیط‌ بخت آزمایی به بهانه‌های مختلف مثل روز مادر یا جشن‌های هزاره منتشر می‌شد. برای مثال سال ۱۳۱۳ برای تکمیل ساختمان آرامگاه فردوسی، مربوط به جشن هزاره فردوسی، تعدادی بلیط بخت‌آزمایی به فروش گذاشته شد. افراد با خرید این بلیط‌ها هم به بازسازی آرامگاه فردوسی کمک می‌کردند و هم شانس خود را برای برد جایزه بزرگ امتحان می‌کردند.

بخت آزمایی یا لاتاری همچنان محبوبیت خود را در جهان حفظ کرده است. اما این روزها با پیشرفت تکنولوژی افراد می‌توانند به صورت آنلاین در لاتاری‌های سراسر دنیا شرکت کنند. وبسایت معتبر لاتاری راه ساده‌ای برای خرید بلیط بخت آزمایی و امتحان کردن شانس‌تان است. شاید شما هم بتوانید یکی از صدها نفری باشید که برنده جوایز بخت آزمایی می‌شوید. یکی از مزیت‌های خرید بلیط بخت آزمایی و شرکت در لاتاری آنلاین این است که می‌توانید در کمترین زمان ممکن، بلیط لاتاری را خریداری کنید. شما هم می‌توانید با خرید بلیط بخت آزمایی از سایت لاتاری دات‌کام در بخت آزمایی‌های بزرگ دنیا مثل سوپرمیلیونز شرکت کنید.

خرید بلیط بخت آزمایی سوپرمیلیونز

تصاویر زیر مجموعه‌ای از بلیط‌های لاتاری قدیمی در ایران است:

  • برای مشاهده تصاویر در اندازه اصلی، روی آن‌ها کلیک کنید.

بلیت بخت آزمایی در ایران

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در بلاگ و اخبار لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

لاتاری ملی؛ ۲۴ سال سابقه، ۲۰ حقیقت جالب!

در سال ۱۹۹۴ لاتاری ملی توسط جان میجر راه‌اندازی شد. از آن تاریخ تا امروز حدود ۲۴ سال گذشته…