خانه بلاگ و اخبار لاتاری بزرگترین جکپات های تاریخ ساز لاتاری در دنیا

بزرگترین جکپات های تاریخ ساز لاتاری در دنیا

19 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای بزرگترین جکپات های تاریخ ساز لاتاری در دنیا بسته هستند
1,263
جکپات

تب لاتاری هر چند ماه یکبار بالا می‌رود و افراد امیدوارند که به یکی از داستان‌های موفقیت در لاتاری تبدیل شده، برنده جوایز بزرگ یا همان جکپات شوند و با آن کارهای عالی و شگفت انگیز انجام دهند. اما چه کسانی بزرگترین برندگان لاتاری در سراسر دنیا بوده‌اند؟ در ادامه این مطلب به ۵ لاتاری تاریخی اشاره می‌کنیم که رکورددار در اندازه جکپات، استخر جایزه و قدمت هستند.

۵ جکپات لاتاری که رکوردهای تاریخی را شکستند

۱-بزرگترین جکپات لاتاری در دنیا: قرعه کشی ۱.۵ میلیارد دلاری پاوربال

با نزدیک شدن سال ۲۰۱۵، فروش لاتاری پاوربال افزایش گرفت و هیجان رو به رشد این روند تبدیل به شور و هیجان خرید بلیط شد. تا زمان اولین قرعه کشی پاوربال در سال ۲۰۱۶، جایزه بزرگ این لاتاری بیش از ۳۳۳ میلیون دلار بود و در قرعه کشی‌های بعدی به اوج خود یعنی نیم میلیارد دلار رسید. زمانی که این لاتاری هیچ بلیط برنده‌ای نداشت، ارزش جکپات ابتدا ۹۴۹ میلیون دلار و در ادامه تبدیل به ۱.۵ میلیارد شد تا این که در نهایت ۳ بلیط برنده فروخته شد. تا آن زمان بیش از ۸۹ درصد تمام ترکیبات ممکن لاتاری پاوربال انتخاب و بازی شده بود بنابراین احتمالات برنده شدن بالا بود که شانسی برای جکپات حدود ۲ میلیارد دلاری بعدی باقی نمی‌گذاشت.

۳ بلیط برنده این جایزه بزرگ تاریخی متعلق به جان و لیز رابینسون (John and Lisa Robinson) از ایالت تنسی و مورین اسمیت و دیویدکالتشمیت (Maureen Smith and David Kaltschmidt) از ایالت فلوریدا و ماو آکوستا (Mae Acosta) از کالیفرنیا بود. همه این برندگان اعداد صحیح ۴،۸،۱۹،۲۷،۳۴ و عدد پاوربال ۱۰ را به درستی انتخاب کرده بودند. همه این افراد نحوه دریافت جایزه خود را به صورت پرداخت یکجا انتخاب و درخواست کردند. دو نفر از برندگان بلافاصله خود را معرفی کرده در حالی که نفر سوم آکوستا محافظه کارانه و محتاطانه منتظر ماند تا ابتدا تیم خود را تشکیل دهند.

۲- بزرگترین جکپات لاتاری برنده شده توسط یک فرد تکی

زمانی که در نهایت در تاریخ ۲۳ آگوست سال ۲۰۱۷، همه اعداد برنده لاتاری پاوربال مطابق با یک بلیط لاتاری درآمد، جکپات این لاتاری رکوردها را در هم کوبید. ۷۵۸.۷ میلیون دلار ممکن بود تنها دومین جکپات از نظر رتبه بزرگی در میان دیگر جکپات‌ها باشد اما بزرگترین جکپات جایزه داده شده به یک بازیکن لاتاری به صورت تکی محسوب می‌شد.

برنده این جایزه بزرگ تاریخی خانم ماویس وانزیک (Mavis Wanczyk) از ایالت ماساچوست بود که ۵ بلیط لاتاری را به امید برنده شدن پول کافی برای بازنشستگی زودهنگام در سن ۳۲ سالگی با عنوان شعلی کارگر بیمارستانی خریده بود. پس از تبدیل شدن یکشبه او به یکی از ثروتمندترین افراد دنیا، اولین تصمیم او ترک حرفه و شغلش بود.

نحوه دریافت جایزه او به صورت یکجا و نقد با مبلغ ۴۸۰ میلیون دلار بود که برمبنای اعلام مقاله واشنگتن پست پس از کسر مالیات دولت فدرال و ایالت به ۳۳۶ میلیون دلار رسید. پس از برنده شدن این برنده خوش شانس که شوهرش ر ا هم سال گذشته در یک تصادف رانندگی از دست داده بود، نیرو‌های پلیس برای حفاظت از او برابر آزار و اذیت دیگران در اطراف خانه مجبور به حضور شدند.

۳-بزرگترین مجموع استخر جایزه: لاتاری کریسمس اسپانیا

لاتاری کریسمس با نام اسپانیایی (Sorteo Extraordinario de Navidad) رکوردها را دقیقا به دلیلی مخالف با مورد جکپات ذکر شده اخیر شکست. این لاتاری بزرگترین مجموع استخر جایزه در دنیا را دارد که در سال ۲۰۱۷ به ۲.۳۱ میلیارد یورو رسید. اما به دلیل وجود سطوح بسیار زیاد جوایز و تعداد زیاد بلیط که فروخته می‌شود، جوایز فردی هر شخص کوچک‌تر است.

روی بلیط این لاتاری اعداد ۵ رقمی پرینت شده است که طیفی از ۰۰۰۰۰ تا ۹۹۹۹۹ دارد. هر ۱۰۰ هزار عدد ممکن چندین بار پرینت شده است که با این کار میلیون‌ها بلیط چاپ می‌شود. قیمت هر بلیط ۲۰۰ یورو است و به ۱۰ زیر مجموعه تقسیم می‌شوند که هر کدام می‌تواند با ۲۰ یورو خریداری شوند. هر کدام از آنها در صورت برد ۱۰ درصد جایزه را دریافت خواهد کرد.

حدود ۹۰ درصد جمعیت اسپانیا در روز ۲۲ دسامبر هر سال شانس خود را برای برنده شدن جکپات ال گوردو (El Gordo) امتحان می‌کنند. اگر تمایل به بازی دارید، نیازی نیست که شهروند اسپانیا باشید اما باید شخصا در اسپانیا در بازه زمانی تابستان تا هفتم دسامبر هر سال بلیط لاتاری بخرید. اطمینان حاصل کنید که بلیط خود را تنها از مراکز فروش ثبت شده خریداری کنید تا مانع از هر نوع کلاهبرداری شوید.

۴- طولانی مدت‌ترین لاتاری در دنیا

لاتاری کریسمس اسپانیا نه تنها به دلیل استخر جوایز بزرگش شناخته می‌شود بلکه برای مدت زمان طولانی هم که برگزاری شده است معروف است. اما  باید بدانید این لاتاری قدیمی‌ترین لاتاری دنیا نیست بلکه قدیمی ترین به نام Staatsloterij در هلند به ثبت رسیده است.

لاتاری Dutch State در سال ۱۷۲۶ در لاهه تاسیس شد و هنوز در حال برگزاری است. کلمه لاتاری برگرفته از کلمه « Lot» به معنای سونوشت و تقدیر در زبان هلندی است. اگرچه قدمت ۳۰۰ ساله آن بسیار تاثیرگذار است، زمانی که Staatsloterij  تاسیس شد لاتاری‌ها رایج بودند. از لاتاری‌ها برای اهداف تامین بودجه مستحکم سازی و سنگرسازی دفاعی، اطعام فقرا و تامین البسه رزمندگان جنگ استفاده می‌شد. اولین لاتاری ثبت شده به سال ۱۴۴۹ در میلان برمی‌گردد.

۵- بزرگترین جکپات لاتاری در اروپا

بزرگترین جکپات لاتاری در اروپا جایزه ۱۶۱.۷ میلیون پوندی بود که در تاریخ ۱۲ جولای ۲۰۱۱ توسط لاتاری یورومیلیونز هدیه داده شد. این لاتاری تنها یک بلیط برنده داشت که آن را تبدیل به بزرگترین جکپات برای یک نفر به صورت انفرادی در اروپا تبدیل کرد.

اگرچه مبلغ جکپات کوچکتر از مبالغ جکپات معمول لاتار‌ی‌های پاوربال و مگا میلیونز در امریکا است، برندگان لاتاری در اروپا مزیتی بالاتر به برندگان امریکایی خود دارند. در بسیاری از موارد هیچ مالیاتی به جوایز آنها تعلق نمی‌گیرد. به جز مواردی که شما یکی از شهروندان سوئیس، اسپانیا یا پرتقال باشید، برندگان یورو میلیونز ۲۵ درصد یا مبلغ بیشتری از ارزش جایزه را نسبت به برندگان لاتاری در امریکا پیش خود نگه می‌دارند.

منبع: د بلنس اوری دی

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در بلاگ و اخبار لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

آیا ذهن‌آگاهی بهترین راه برای برنده شدن در لاتاری است؟

ذهن‌آگاهی چیست و چگونه می‌تواند به شما برای برنده شدن در لاتاری کمک کند؟ ذهن‌آگاهی در مورد…