خانه برندگان لاتاری درس‌های مالی از برندگان ناکام لاتاری

درس‌های مالی از برندگان ناکام لاتاری

6 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای درس‌های مالی از برندگان ناکام لاتاری بسته هستند
260
برندگان لاتاری

همان‌طور که یک ترانه کلاسیک از بیتلز می‌گوید «پول نمی‌تواند خوشبختی بخرد»، با این وجود بیشتر افراد تصور می‌کنند انبوهی از پول نقد می‌تواند خوشبختی به ارمغان بیاورد.
با این حال جالب است که ثروتمند شدن ناگهانی از طریق بازی‌هایی مانند لاتاری پاوربال اغلب دستورالعملی برای تباهی شخصی و مالی است. چگونه برنده شدن در لاتاری می‌تواند یکی از بدترین اتفاقاتی باشد که می‌تواند برای شما رخ دهد؟ نگاهی گذرا به برخی از برندگان ناکام لاتاری می‌تواند چند درس مهم در مورد پول و امور مالی به بقیه بدهد.

درس‌های مالی از برندگان ناکام لاتاری

از عرش به فرش

طبق تحقیقات صورت گرفته حدود ۷۰ درصد از افرادی که به طور ناگهانی ثروتی را دریافت می‌کنند در عرض چند سال آن را از دست می‌دهند. به نظر می‌رسد افرادی که برنده جکپات‌های عظیم هستند، بدترین وضعیت را دارند. همانطور که دان مک نی Don McNay نویسنده و مشاور مالی توضیح می‌دهد «آنها برای چنین تحول شگرفی آماده نیستند. این نفرین لاتاری است زیرا زندگی آنها را به جای بهبود بدتر کرده است».
البته بیشتر افرادی که برنده لاتاری می‌شوند تصور می‌کنند که خوش شانسی ناگهانی، زندگی آنها را به سمت بهتر شدن تغییر خواهد داد. با این حال اغلب خلاف این قضیه اتفاق می‌افتد. طلاق، خودکشی، مرگ فجیع و حتی ورشکستگی به طرز شگفت انگیزی معمول است:

آبراهام شکسپیر، برنده ۳۰ میلیون دلار

در سال ۲۰۰۶، یک کارگر ۴۷ ساله در فلوریدا به نام آبراهام شکسپیر برنده جایزه ۳۰ میلیون دلاری لاتاری شد. او به زودی توسط دوستان و آشنایانی که سهمی‌ از پولش را می‌خواستند مورد هجوم قرار گرفت. به عنوان مثال، یکی از دوستان سابقش که اصرار داشت شکسپیر بلیت بخت آزمائی را از کیف پولش دزدیده مورد شکایت قرار گرفت، گرچه پرونده رد شد.
با این حال در نهایت شکسپیر توسط شریک زندگی عاشقانه خود، زنی به نام دی دی مور به قتل رسید. قبل از مرگ شکسپیر به چند نفر از معتمدین باقی مانده خود گفت که «بهتر بود ورشکست می‌شدم. فکر می‌کردم همه این افراد دوستان من هستند، اما بعدها فهمیدم تنها چیزی که می‌خواهند فقط پول است».

ساندرا هیز، برنده ۲۲۴ میلیون دلار

ساندرا هیز و ده نفر از همکارانش در سال ۲۰۰۶ یک جکات ۲۲۴ میلیون دلاری را بین خود تقسیم کردند. با این حال مددکار بازنشسته اجتماعی معتقد است که ثروت ناگهانی روابط وی با دوستان و خانواده‌اش را دگرگون کرده است، اما نه در جهت بهتر شدن. همانطور که او در مصاحبه ۲۰۱۲ با AP توضیح داد «من مجبور شدم طمع و نیازی را که افراد دارند تحمل کنم، این موضوع باعث درد عاطفی زیادی شد. اینها افرادی هستند که شما از اعماق قلب دوست‌شان داشتید ولی در حال تبدیل شدن به خون آشام‌هایی هستند که می‌خواهند زندگی‌تان را تباه کنند».

جک ویتاکر، برنده ۳۱۵ میلیون دلار

در سال ۲۰۰۲ جک ویتاکر جایزه ۳۱۵ میلیون دلاری را از آن خود کرد. از قضا این مرد اهل ویرجینیای غربی در آن زمان بخاطر ریاست یک شرکت ساختمانی موفق، کارآفرینی میلیونر بود. با این حال ظرف چهار سال از برد لاتاری پاوربال، ویتاکر ورشکسته شد. داستان از عرش به فرش او شامل مقدار قابل توجهی از تراژدی، دلشکستگی و بدبختی نیز بود. به عنوان مثال، هم دخترش و هم نوه‌اش در اثر مصرف بیش از حد مواد مخدر درگذشتند. علاوه بر این هنگام حضور در یک باشگاه شبانه، ۵۴۵۰۰۰ دلار از ویتاکر سرقت شد.
با نگاهی به گذشته، ویتاكر ثروت مفرط را مقصر تحریف شخصیت خود دانست. همانطور که توضیح داد:«نوه من به دلیل پول مرده است. همسرم گفته بود آرزو می‌کند ای کاش بلیط را پاره کرده بود. کاش ما بلیط را پاره می‌کردیم. من جک ویتاکر را دوست ندارم. من از آنچه به آن تبدیل شده‌ام خوشم نمی‌آید».

درس‌هایی که همه ما می‌توانیم از برندگان ناکام لاتاری یاد بگیریم

برندگان لاتاری اغلب مشکلات شخصی را تجربه می‌کنند و به سرعت ثروت خود را از دست می‌دهند. اما هر کسی که برنده لاتاری شود سرنوشت بدی در پیش ندارد. با این وجود، باید از برندگان ناکام لاتاری در مورد نحوه مدیریت مالی درس‌های مهمی آموخت.

۱- پول ریشه همۀ شرها نیست، اما به نظر می‌رسد عشق به پول منشأ بسیاری از غم‌ها باشد

متأسفانه، پول برای اکثر افراد می‌تواند مانند یک ماده مخدر باشد. هرچه فرد بیشتر داشته باشد، خواست او نیز بیشتر می‌شود. دانشمندان آزمایش‌های جالبی را طراحی کرده‌اند که نشان می‌دهد دست زدن به پول اثر ضد درد دارد.
همانطور که یک محقق ی یو و Xinyue Zhou می‌گوید: «ما فکر می‌کنیم پول به عنوان جایگزینی برای یک ضربه گیر دیگر یعنی عشق عمل می‌کند». مساله البته این است که پول جایگزین ضعیفی برای آن چیزهایی است که واقعاً شما را در برابر مشکلات زندگی آرام می‌کند. به بیان ساده، دوستان واقعی، روابط خانوادگی قوی و روابط اجتماعی حمایتگر مواردی هستند که به افراد کمک می‌کنند تا اوقات سخت را پشت سر بگذارند. وقتی افراد شروع به ارزش گذاری پول فراتر از روابط خود می‌کنند به نظر می‌رسد که رنج و درد نیز به دنبال آن وارد می‌شود.

برنده شدن در لاتاری

۲- پول فقط وسیله است و نه هدف

پول در فرهنگ ما به نوعی معیار اندازه گیری تبدیل شده است. این نوع تفکر می‌تواند ما را ترغیب کند به ستاره‌های رپ بیش از معلمان بها دهیم. اما اندکی تمرکز بیشتر بر افرادی که به جامعه کمک می‌کنند گامی‌ در مسیر درست است. همانطور که یک فرد ناشناس گفته است: «معیار واقعی ثروتمند بودن این است که وقتی تمام پول خود را از دست بدهید چقدر ارزش داشت باشید».

۳- چشم و هم چشمی عامل ناراحتی است

فیلسوف روشنگری ادموند بورک یک بار گفت: «اگر به ثروت خود فرمان دهیم، ثروتمند و آزاد خواهیم بود. اگر ثروت به ما امر و نهی کند واقعاً فقیر هستیم». اغلب اوقات تمایل به کسب ثروت بیشتر و چشم و هم چشمی به یک وسواس تبدیل می‌شود. در حقیقت، مطالعات نشان می‌دهد افرادی که پول خود را به رخ می‌کشند یا ثروت خود را با دیگران مقایسه می‌کنند، فقیر هستند.

بیشتر بخوانید: برندگان لاتاری که تمام ثروت خود را از دست دادند

۴- اگر پول زیادی بدست آوردید، برنامه ریزی مالی بسیار مهم است

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که برندگان لاتاری مرتکب می‌شوند، برنامه ریزی نکردن برای آینده است. کارشناسان پیشنهاد می‌کنند که این امر مستلزم ایجاد اهداف مالی، استخدام برنامه ریز مالی معتبر و اطمینان از رسیدگی به بدهی‌های مالیاتی است. همانطور که گفته شد، بسیار تکان دهنده است که بسیاری از برندگان لاتاری ثروت پیدا شده خود را فقط در عرض چند سال به هدر می‌دهند.

۵- پول همه چیز نیست

به نظر می‌رسد امروزه خودکشی، سوء مصرف مواد مخدر و سایر آسیب‌های اجتماعی بیش از افراد فقیر به مرفهان آسیب می‌رساند. در واقع همبستگی انحرافی بین ثروت مفرط و ناراحتی به قدری آشکار شده است که دانشمندان علوم اجتماعی اصطلاح آفلوانزا را برای تعریف این پدیده ابداع کرده‌اند.
بیشتر افراد فکر می‌کنند برنده شدن در لاتاری منجر به خوشبختی و امنیت مالی می‌شود. اما مطالعات نشان می‌دهد که درست عکس این قضیه صادق است. اگر واقعاً می‌خواهید خوشبخت باشید به شخصی که کمتر از شما خوش شانس بوده است کمک کنید.

منبع: د الترنتیو دیلی

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در برندگان لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

۷ ترفند برای تضمین برد در لاتاری

ممکن است از خود بپرسید که آیا رویای شما برای برنده شدن در لاتاری محقق می‌شود؟ قطعاً کار آس…