خانه برندگان لاتاری برندگان لاتاری ؛ افشای هویت یا پنهان کردن آن

برندگان لاتاری ؛ افشای هویت یا پنهان کردن آن

3 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای برندگان لاتاری ؛ افشای هویت یا پنهان کردن آن بسته هستند
325
برندگان لاتاری

اگر شما جز برندگان لاتاری باشید، نگه داشتن این خبر خوب تنها برای خودتان کاری بسیار سخت خواهد بود؟ اینطور نیست؟ احتمالا دوست دارید به تمام دوستان و فامیل خبر دهید که برنده شدید تا آنها را هم در شادی خود سهیم کنید. اما حد و مرزی برای این کار وجود دارد؟ چند نفر از دوستانتان باید از این موضوع اطلاع داشته باشند؟ آیا این خبر را روی شبکه‌های اجتماعی پست می‌کنید؟ این موارد سوالاتی هستند که برخی برندگان لاتاری باید در زمان دریافت جایزه بزرگ از خود بپرسند. به نظرتان چرا برخی از برندگان لاتاری؟ زیرا تنها برخی از آنها تصمیم می‌گیرند که راز برنده شدن در لاتاری را افشا کنند و برخی دیگر هویت خودشان را پنهان می‌کنند و ناشناس باقی می‌مانند.

البته باید به این نکته هم توجه کرد که مقامات لاتاری‌ در سراسر دنیا مجموعه قوانینی برای افشا هویت برندگان لاتاری یا پنهان کردن آن تعیین کرده‌اند. به طور کلی، اکثر لاتاری‌ها سیاست افشا هویت برنده را در پیش گرفته‌اند با این حال این موضوع را در چند کشور بررسی می‌کنیم.

ایالات متحده امریکا: از میان ۵۰ ایالات متحده امریکا تنها ۷ ایالت دنور، کنزاس، مریلند، داکوتای شمالی، اوهایو،کارولینای جنوبی و تگزاس به برندگان لاتاری اجازه پنهان کردن هویتشان را داده‌ است. در مقابل، ایالت‌هایی مانند کالیفرنیا، واشنگتن، ویسکنسین پنهان کردن هویت برنده را ممنوع اعلام کرده‌اند. برخی ایالت‌ها هم گزینه انتخاب را در اختیار برندگان قرار داده‌اند.

کانادا: در کانادا به دلیل ضرورت شفاف سازی برندگان لاتاری باید هویت خود را فاش کنند. بدون در نظر گرفتن نوع لاتاری، تمام برندگان با یک عکس از چهره و اطلاعات شخصی نام و محل سکونت معرفی می‌شوند.

انگلیس و اروپا: در انگلیس و اروپا قوانین کمی متفاوت است. برندگان لاتاری‌های تحت پوشش نشنال لاتاری، گزینه انتخاب افشا هویت یا پنهان کردن آن را دارند. اگر قصد پنهان کردن هویت را داشته باشید به راحتی با داشتن یک وکیل و امین می‌توانید جایزه بزرگ را بدون هیاهو دریافت کنید. تحقیقی در انگلیس نشان داده است که اکثر برندگان لاتاری افشای هویت را ترجیح داده‌اند.

استرالیا: در این کشور هم گزینه انتخاب برای برندگان وجود دارد. نکته جالب توجه این که مقامات لاتاری در استرالیا افراد را به پنهان کردن هویتشان ترغیب می‌کنند تا از عواقب منفی شهرت ناگهانی در امان باشند.

چین: در کشور چین هم افراد می‌توانند افشای هویت یا پنهان کردن آن را انتخاب کنند. روش جالبی هم برای آنهایی که قصد افشا کردن هویت خود را دارند وجود دارد و آن پوشیدن لباس‌هایی خاص در قالب شخصیت‌های کارتونی مانند میکی ماوس یا حیوانات است.

بسیاری از افراد موافق با داشتن گزینه انتخابی برای افشا یا پنهان کردن هویت برنده جایزه بزرگ هستند درحالیکه گروهی دیگر اینطور فکر نمی‌کنند. منتقدین باور دارند که مجوز پنهان کردن هویت فرد برنده، حقانیت و قانونی بودن لاتاری را زیر سوال می‌برد. به عبارتی اعلام و معرفی فرد برنده به عموم مردم شفافیت لاتاری را تضمین کرده و ثابت می‌کند برندگان افرادی واقعی هستند و احتمال وجود برندگان صوری و غیر واقعی توسط مقامات برگزار کنندگان لاتاری را به صفر می‌رساند.

نظر شما چیست؟ آیا تصور می‌کنید که برندگان لاتاری باید به عموم معرفی شوند یا باید گزینه انتخابی پنهان کردن هویت را داشته باشند؟

منبع : لاتری کریتیک

با دوستان خود به اشتراک بگذارید...
Print this page

Print

Pin on Pinterest

Pinterest

Tweet about this on Twitter

Twitter

Share on LinkedIn

Linkedin

Share on Facebook

Facebook

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در برندگان لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

لاتاری فوری یا اسکرچ کارت‌ چیست؟

آشنایی با لاتاری فوری یا اسکرچ کارت‌ لاتاری فوری یا به اصطلاح اسکرچ آف یک نوع لاتاری ساده …