خانه برندگان لاتاری برندگان لاتاری که تمام ثروت خود را از دست دادند

برندگان لاتاری که تمام ثروت خود را از دست دادند

38 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای برندگان لاتاری که تمام ثروت خود را از دست دادند بسته هستند
359
برندگان لاتاری

جک‌پات پاوربال اخیراً بعد از این‌که هیچ کس موفق به بردن آن نشد به رقم حیرت انگیز ۶۲۵ میلیون دلار رسیده است. اگرچه ممکن است وسوسه کننده باشد اما تاریخ نمونه‌های بی شماری از برندگان لاتاری را به ما نشان داده است که پس از دریافت جک‌پات زندگی‌شان بدتر شده است. حتی اگر زندگی برندگان لاتاری خراب نشده باشد اما برنده شدن در لاتاری همه مشکلات زندگی را برطرف نمی‎کند.
در این مطلب با تعدادی از برندگان لاتاری آشنا می‎شوید که بعد از بردن جک‌پات در زندگی دچار مشکلاتی شدند.

داستان‌های ناگوار برندگان لاتاری

لارا و راجر گریفیتز Lara and Roger Griffiths

لارا و راجر گریفیتز

لارا و راجر گریفیتز از انگلستان پیش از آن‎که در سال ۲۰۰۵ جک‌پات ۲.۷۶ میلیون دلاری را به‎دست آورند هرگز با هم مشکلی نداشتند. آن‌ها پس از برد، یک خانه میلیون دلاری و یک پورشه خریداری کردند و سفرهای لوکسی به دوبی، موناکو و نیویورک داشتند.
رسانه ها می‎گویند که ثروت آن‌ها در سال ۲۰۱۰ به پایان رسید زمانی‎که آتش سوزی خانه آن‌ها را که تحت بیمه نبود در برگرفت و آن‌ها را مجبور کرد تا برای تعمیر منزل تن به هفت ماه اسکان موقت بدهند.
اندکی پس از آن، ادعاهایی مبنی بر این‌که راجر با پورشه منزل را ترک کرده است شنیده شد. چنین به نظر می‌رسید که لارا از طریق ایمیلی ناشناس متوجه شده بود که وی به یک زن دیگر علاقه دارد. این اتفاق پایانی بر ازدواج ۱۴ساله آن‌ها بود.

باد پست Bud Post

باد در طی یک سال کابوس‎وار ۱۶.۲ میلیون دلار از دست داد.
ویلیام باد پست در سال ۱۹۸۸ مبلغ ۱۶.۲ میلیون دلار از لاتاری پنسیلوانیا به دست آورد اما ظرف یک سال نه تنها این پول را از دست داد بلکه یک میلیون دلار هم بدهکار شده بود.
پست گفت: «کاش هرگز این اتفاق نمی‎افتاد. این برد یک کابوس کامل بود».
دوست دختر پیشین وی برای گرفتن یک سوم از پول جک‎پات از باد شکایت کرد و موفق شد. اندکی بعد برادرش به جرم استخدام یک نفر برای کشتن باد و گرفتن ارثیه وی دستگیر شد. پس از ناکامی در راه‌اندازی یک تجارت خانوادگی، پست شدیداً بدهکار شد و در نهایت به دلیل گذاشتن اسلحه روی سر یک مامور مالیاتی به زندان محکوم شد. باد تا زمان مرگش در سال ۲۰۰۶ با ۴۵۰ دلار اعانه ماهانه دولتی زندگی کرد.

مارتین و کی تات Martin and Kay Tott

بلیط لاتاری

این زوج یک جک‌پات ۵ میلیون دلاری برنده شدند، اما بلیط را از گم کردند.
مارتین تات ۳۳ ساله و همسر ۲۴ ساله‎اش کی، پس از گم کردن بلیط خود، جک‎پات ۵ میلیون دلاری را از دست دادند.
تحقیقات هفت هفته‎ای توسط گروه کملوت، شرکتی که لاتاری ملی انگلستان را اداره می‎کند، مقامات را متقاعد کرد که ادعای آن‌ها برای خرید بلیط برنده قانونی بوده است. اما از آن‎جا که محدودیت زمانی ۳۰ روزه برای گزارش دادن بلیط‌های گم شده وجود دارد، این شرکت ملزم به پرداخت جایزه نبود. از زمان شروع به کار لاتاری در سال ۱۹۹۴، این بزرگ‎ترین جک‌پات مطالبه نشده بود.
کی تات به دیلی میل گفت: «فکر کردن به این‎که قرار است تمام آن پول را به‎دست آورید واقعاً لذت‌بخش است. از دست دادن آن هم به همان اندازه ناگوار است. این اتفاق زندگی را از شما می‎گیرد و فشار شدیدی به روابط خانوادگی شما وارد می‎کند. این بی‎رحمانه‎ترین شکنجه قابل تصور بود».

شارون تیراباسی Sharon Tirabassi

در سال ۲۰۰۴، مادر مجرد، شارون تیراباسی که با کمک مستمری ماهانه تأمین اجتماعی زندگی می‌کرد برنده بیش از ۱۰ میلیون دلار کانادا از لاتاری انتاریو شد.
او ثروت خود را صرف خرید یک خانه بزرگ، اتومبیل‌های مجلل، لباس‌های طراحی شده، مهمانی‌های بزرگ، سفرهای لوکس، کمک به خانواده و قرض به دوستان کرد و کمتر از یک دهه بعد او برای رفت و آمد سوار اتوبوس می‎شد، شغل نیمه وقت داشت و در خانه‎ای اجاره‎ای زندگی می‎کرد.
شارون به نشریه همیلتون گفت: «همه چیز در ابتدا سرگرم کننده بود اما اکنون به زندگی عادی برگشته‎ام».
خوشبختانه شارون مقداری از ثروت باد آورده خود را در یک تراست سرمایه گذاری کرد، پولی که متعلق به فرزند شش ساله‌اش است و او می‎تواند این سرمایه را در ۲۶ سالگی مطالبه کند.

اولین آدامز Evelyn Adams

اولین آدامز

آدامز با برهم زدن همۀ معادلات دو بار برنده لاتاری شد، یک بار در سال ۱۹۸۵ و بار دیگر در سال ۱۹۸۶. آدامز که اهل ‎نیوجرسی بود ۵.۴ میلیون دلار به دست آورد اما طبق تحقیقات سایت Askmen.com، او همۀ این پول را در آتلانتیک سیتی قمار کرد.
آدامز هم‎چنین در سال ۱۹۹۳ به نیویورک تایمز گفت: «اعلام این بردها باعث شد که درخواست‌های کمک مالی زیادی از من شود. من آدم معروفی بودم و نمی‎توانستم بدون این‌که شناخته شوم به جایی بروم».

تاندا لین دیکرسون Tonda Lynn Dickerson

تاندا لین دیکرسون، پیشخدمت سابق، وقتی از تقسیم برد با همکاران خود خودداری کرد گرفتار کارما شد و در نهایت مجبور شد مبلغ ۱،۱۱۹،۳۴۷ دلار به اداره مالیات بپردازد.
چگونه این اتفاق افتاد؟ دیکرسون برد خود را در یک شرکت قرار داد و ۵۱% از سهام آن را به خانواده‌اش اعطا کرد، تصمیمی که باعث شد مشمول پرداخت مالیات شود.

جرالد موسواگون Gerald Muswagon

جرالد موسواگون

در سال ۱۹۹۸، جرالد موسواگون برنده جک‌پات ۱۰ میلیون دلاری سوپر۷ در کانادا شد.
بر طبق مطالب نشریه گلوب و میل کانادا، او نتوانست شهرت ناگهانی‌ای که با کسب این جایزه بزرگ کسب کرده بود را مدیریت کند.
گلوب و میل گزارش داد: «او چندین خودروی جدید برای خود و دوستانش خریداری کرد، خانه‎ای را خریداری کرد که به یک کلوپ مهمانی شبانه تبدیل شد و جرالد اغلب اوقات زندگی جدید خود را با مقادیر زیادی مواد مخدر و الکل جشن می‎گرفت.» وی گفت: «فقط در یک روز هشت تلویزیون با صفحه نمایش بزرگ برای دوستانم خریداری کردم».
موسواگن هم‎چنین پول خود را وارد تجارت ساخت خانه کرد که به دلیل فروش پایین شکست خورد. وی سرانجام مجبور شد شغلی برای خود در مزرعۀ دوستش دست و پا کند. براساس گزارش رسانه‌ها، موسواگن در سال ۲۰۰۵ خود را در گاراژ والدینش حلق آویز کرد.

سوزان مالینز Suzanne Mullins

سوزان مالینز در سال ۱۹۹۳ از لوتوی ویرجینیا ۴.۲ میلیون دلار به دست آورد.
او سهم پرداخت سالانه خود را با دختر و شوهرش تقسیم کرد که حدود ۴۷۰۰۰ دلار در سال برای او باقی می‎گذاشت. اما سوزان به سرعت خود را غرق در بدهی یافت. وكیل او گفت كه وی برای هزینه درمان پزشکی غیرمترقبۀ پسر خوانده‌اش مبلغ ۱ میلیون دلار هزینه کرد.
مایکل‌هارت Michael Hart، وکیل مالین در سال ۲۰۰۴ به آسوشیتدپرس گفت: «این یک مسیر سخت بوده و هرگز سفری با جت خصوصی به باهاماس نبوده است.»
او برای دریافت وام ۲۰۰،۰۰۰ دلاری از شرکتی که به برندگان لاتاری برای دریافت سریع‎تر جک‌پات خدمت رسانی می‎کند، مجبور شد پرداخت‎های آینده خود را واگذار کند. بعداً مالین ملزم به پرداخت مبلغ ۱۵۴۰۰۰ دلار به این شرکت شد که البته فاقد ارزش بود زیرا مالین هیچ دارایی‌ای نداشت.

آمریکو لوپز Americo Lopes

آمریکو لوپز

براساس گزارش‌های نیویورک تایمز، آمریکو لوپز کارگر ساختمانی در لاتاری نیوجرسی برنده شد، کار خود را ترک کرد و در مورد آن دروغ گفت و ادعا کرد که به عمل جراحی پا احتیاج دارد.
پس از خبردار شدن همکار سابقش، او و چند نفر دیگر به دلیل عدم تقسیم برد، آن‎طور که قرار گذاشته بودند از لوپس شکایت کردند. در این دادخواست کلاهبرداری، همکاران وی ادعا کردند که همۀ آن‌ها برای بلیط برنده پول گذاشته بودند. دادگاه دستور داد لوپز این جایزه را تقسیم کند.

ایبی رونکائولی Ibi Roncaioli

ایبی رونکائولی، شهروند انتاریو در سال ۱۹۹۱موفق شد ۵ میلیون دلار از لاتاری لوتو۶۴۹ دریافت کند اما به شوهرش نگفت که چگونه تصمیم به هزینه کردن آن گرفته است.
براساس گزارش‌های تورنتو استار، هنگامی‎که جوزف رونکائولی Joseph Roncaioli، متخصص زنان، فهمید که ایبی ۲ میلیون دلار از ثروت خود را به کودکی مخفی که از مرد دیگری داشته، داده است وی را با استفاده از داروهای مسکن‌ مسموم کرد.
وی به اتهام قتل عمد محکوم شد و بنا به گزارش‌ها از خانواده ایبی خواسته بود تا برای پرداخت صورتحساب مراسم خاکسپاری به وی کمک کنند.

مایکل کارول Michael Carrol

به گزارش دیلی میل، مایکل کارول فقط ۱۹ ساله بود که توانست جک‌پات ۹.۷ میلیون پوندی (۱۵ میلیون دلار) بریتانیا را از آن خود کند.
اما براساس گزارش رسانه‌ها از این ثروت برای مهمانی‌ها، روسپی‌ها و ماشین‌ها استفاده کرده و ظرف پنج سال همه چیز را از دست داد. آخرین چیزی که درباره وی شنیدیم این است که وی به شغل سابق ‎خود به‌عنوان یک نظافتچی بازگشته است.

اندرو جکسون ویتاکر جونیور Andrew Jackson Whitaker

اندرو جکسون

در سال ۲۰۰۲، پیمانکار ساختمان سازی ویرجینیای غربی، اندرو جکسون ویتاکر، برنده لاتاری ۳۱۵ میلیون دلاری پاور بال شد که پس از کسر مالیات، ۱۱۴ میلیون دلار دریافت کرد. اما این پایان خوشی‌های وی بود.
سارقان در سال ۲۰۰۳ موفق شدند ۵۴۵،۰۰۰ دلار از اتومبیل وی سرقت کنند. او یک سال بعد نیز ۲۰۰،۰۰۰ دلار به همین روش از دست داد. وی هم‎چنین با شکایتی از سوی کازینوی آتلانتیک سزار روبرو شد که گفته بود ویتاکر چک‌های ۱.۵ میلیون دلاری را پرداخت نکرده است.
با ادامه این سبک زندگی، طی چهار سال کل ثروت وی از بین رفت.

بیلی باب ‌هارل جونیور Billy Bob Harrel Jr

بیلی یک موعظه‌گر بود که به عنوان انباردار در یک کمپانی ساختمان سازی مشغول به کار بود. هنگامی که وی در سال ۱۹۹۷برنده جک‌پات ۳۱ میلیون دلاری تگزاس شد، دعاهایش مستجاب شدند.
در ابتدا زندگی خوب بود، بیلی باب کار خود را ترک کرد و به ‌هاوایی سفر کرد و یک مزرعه، شش خانه و ماشین‎های جدید خرید. به گزارش تایم وی ۴۸۰ بوقلمون به فقرا اهدا کرد.
اما مانند بسیاری دیگر که در لاتاری برنده می‎شوند، وی قادر به مقاومت در برابر درخواست کمک مالی دیگران نبود. او هم‎چنین با شرکتی که چک‌های جوایز سالانه را به جایزه یک‌باره تبدیل می‎کند دچار دردسر مالی شد که باعث شد مبلغی به مراتب کمتر از آن‎چه که می‎خواست دریافت کند.
طبق گزارش رسانه‌های آن زمان، وی سرانجام طلاق گرفت و در اثر خودکشی درگذشت. وی اندکی قبل از مرگ به یک مشاور مالی گفت که برنده شدن در لاتاری بدترین اتفاقی بوده که برای وی رخ داده است.

ویلی هرت Willie Hurt

در سال ۱۹۸۹، ویلی در لاتاری میشیگان برنده یک جک‌پات ۳.۱ میلیون دلاری شد.
دو سال بعد هرت طلاق گرفت، حضانت فرزندان خود را از دست داد و به اتهام اقدام به قتل محاکمه شد. ضمن این‎که براساس گزارش رسانه‌ها، گرفتار اعتیاد به کوکائین و کرک شده بود. گزارش‌ها می‎گویند که این اعتیاد کل ثروت او را از بین برد.

دنیز روسی Denise Rossi

به گزارش لس آنجلس تایمز، هنگامی‎که دنیز روسی در لاتاری کالیفرنیا ۱.۳ میلیون دلار به‎دست آورد، این خبر را مخفی نگه داشت و ناگهان بدون هیچ دلیلی خواستار طلاق از شوهرش توماس روسی Thomas Rossi شد.
توماس شوکه شد اما به هر حال با طلاق موافقت کرد. دنیز در طول مراحل دادرسی هم ثروت خود را مخفی نگه داشت. دو سال بعد توماس نامه‎ای را دریافت کرد که حقیقت را فاش نمود. او به دلیل عدم افشای برد لاتاری در مراحل دادرسی طلاق از دنیز شکایت کرد و قاضی کل جایزه را به توماس واگذار کرد.
حتی وكیل دنیز اعتراف كرد كه وی می‎توانست نیمی ‎از برد خود را حفظ كند اگر با همسر خود صادق می‎بود. وکیل گفت: «عدم افشای برد لاتاری نوعی کلاهبرداری بود».
اکنون توماس روسی از پرداخت سالانه ۴۸۰۰۰ دلاری لذت می‎برد. وی به لس آنجلس تایمز گفت: «اگر لاتاری نبود، من و دنیز احتمالاً هنوز هم در كنار هم مشغول زندگی بودیم».

جنیت لی Janite Lee

جنیت لی

جنیت لی پس از بردن یک جک‌پات لاتاری ۱۸ میلیون دلاری در سال ۱۹۹۳، کل ثروت خود را طی یک دهه از بین برد.
روزنامه سنت لوئیس پست گزارش داده است که لی از کره جنوبی، کمک فراوانی به خیریه‎ها کرد. در مدرسه حقوق دانشگاه واشنگتن، کتابخانه‌ای به افتخار او نام‎گذاری شده و وی یکی از کمک کننده‌های مالی اصلی حزب دموکرات بوده است. اما بخشندگی او، همراه با كمی ‎قمار و بدهی كارت اعتباری، همگی دست به دست هم دادند تا وی در سال ۲۰۰۱ اعلام ورشكستگی کند.

لوک پیتارد Luke Pittard

لوک پیتارد ولزی، گارسون مک دونالد، در سال ۲۰۰۶ برنده جک‌پات ۱.۳ میلیون پوندی (۱.۹ میلیون دلار) شد، اما تقریباً تمام آن را در سفر به جزایر قناری، مراسم عروسی و خرید خانه هزینه کرد. یک سال و نیم بعد، پیتارد مجبور شد به کار خود در مک دونالد بازگردد.
پیتارد در سال ۲۰۰۸ به تلگراف گفت: «همۀ آن‌ها فکر می‎کنند که من کمی‎ دیوانه هستم اما به آن‌ها می‎گویم که زندگی فراتر از پول است. من قبل از این‌که میلیونر شوم، کار در مک دونالد را دوست داشتم و واقعا ً از آن لذت می‎برم».

رودا و الکس تاث Rodha and Alex Toth

الکس و رودا توث در سال ۱۹۹۰ به جک‌پات ۱۳ میلیون دلاری در فلوریدا رسیدند. اما طی ۱۵ سال، آن‌ها افرادی بی بضاعت بودند.
طبق گفته‌های نشریه تامپا بی تایمز، این زوج در سفر سه ماهه‎ای به لاس وگاس هزینه‌های زیادی را متحمل شدند که شامل اقامت در مجموعه پنت‌هاوس شبی ۱۰۰۰ دلاری هتل میراژ بود. سپس زمانی که به خانه برگشتند ۱۰ هکتار زمین خریداری کردند.
این دو سرانجام پس از رو شدن پرونده جعلی ورشکستگی، توسط اداره مالیات آمریکا متهم به فرار مالیاتی شدند. گفته می‎شود در زمان کیفرخواست آن‌ها ۲.۵ میلیون دلار به اداره مالیات بدهکار بوده‌اند.
الكس قبل از اينكه به دادگاه برود درگذشت و رودا دو سال را در زندان به سر برد.

ویوین نیکولسون Vivian Nicholson

ویوین نیکولسون

روزنامه دیلی میل انگلیس گزارش داد که ویوین نیکولسون وقتی همسرش کیت در سال ۱۹۶۱ روی شرط‌بندی فوتبال موفق به کسب ثروت ۱۵۲۰۰۰ پوندی شد، مزه زندگی خوب را چشید.
او به رسانه‌ها قول داد كه این پول باد آورده را به‌طور کامل خرج كند و سر حرفش باقی ماند.
این زن و شوهر بخش عمده ای از برد‌های کیت را در لباس‌های گرانقیمت، اتومبیل‌های اسپرت و خانه جدید صرف کردند. سبک زندگی عجیب آن‌ها به تیتر رسانه‌های آن دوران تبدیل شده بود. هنگامی‎که کیت در سال ۱۹۶۵ درگذشت، ویویان با یک بدهی مالیاتی بزرگ مواجه شد و اعلام ورشکستگی کرد.
او قبل از مرگ در سال ۲۰۱۱ با اعتیاد به الکل و افسردگی دست و پنجه نرم می‎کرد.

کالی راجرز Callie Rogers

کالی راجرز فقط ۱۶ ساله بود که سال ۲۰۰۳ در لاتاری ملی انگلستان موفق به کسب ۱.۹ میلیون پوند (حدود ۳ میلیون دلار) شد. او برای مدیریت ثروت خود خیلی جوان بود و نمی‎دانست این پول چه عواقبی در پی دارد.
او در ابتدا قول داد که مدیریت ثروت خود را با مسئولیت پذیری انجام خواهد داد اما پس از مدتی ثروت یک شبه کار خود را انجام داد. طبق گزارش‌ها، وی میلیون‌ها دلار را برای تعطیلات، پوشاک، اتومبیل، جراحی زیبایی خرج کرد. براساس تحقیقات نشریه سان بریتانیا، کالی بیش از ۳۰۰،۰۰۰ دلار برای کوکائین هزینه کرده است.
نشریه سان هم‎چنین گزارش داد که وی بیش از ۲۵۰ هزار دلار برای خرید خانه مادرش و یک خانه ییلاقی خرج کرد.
سرانجام راجرز مادر سه فرزند شد و گفت به آن‌ها آموزش می‎دهد تا مراقب پول خود باشند. وی به نشریه سان گفت: «خوشحالم که آن‌ها ارزش پول را می‎دانند. من برای برنده شدن در لاتاری خیلی جوان بودم. اما خوشبختانه اکنون قوی‏تر از همیشه هستم».

منبع: بیزینس اینسایدر

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در برندگان لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

سفر در تاریخ؛ لاتاری ملکه الیزابت اول

لاتاری یا بخت‌آزمایی به هیچ وجه مفهوم جدیدی نیست. یک افسانه می‌گوید که بودجه جمع آوری شده …