خانه برندگان لاتاری برندگان لاتاری که باشگاه فوتبال خریدند

برندگان لاتاری که باشگاه فوتبال خریدند

6 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای برندگان لاتاری که باشگاه فوتبال خریدند بسته هستند
762
برندگان لاتاری

در انگلستان فوتبال یکی از علاقمندی‌های عمومی است، پس جای تعجب ندارد اگر تعدادی از برندگان لاتاری پول حاصل از آن را صرف سرمایه‌گذاری در باشگاه‌های فوتبال محبوب‌شان کنند. البته سرمایه‌گذاری روی یک تیم ورزشی  هرگز جزو شرط‌بندی‌های مطمئن محسوب نمی‌شود و شماری از این افراد در پایان، از این سرمایه‌گذاری و دست و دلبازی خود پشیمان می‌شوند. حال نگاهی به این دیوانگان فوتبال از دو قشر برنده و بازنده می‌اندازیم کسانی که در هنگام سرمایه گذاری پول جایزه بزرگ لاتاری اجازه دادند تا قلبشان کنترل مغزشان را بدست گیرد.

در اینجا چهار برنده خوش‌شانس لاتاری داریم که اقلا بخشی از برد خود را صرف سرمایه گذاری در باشگاه فوتبال محلی کرده‌اند. این نوع سرمایه‌گذاری همیشه سرمایه گذاری هوشمندانه‌ای بنظر نمی‌رسد، ولی فراموش نکنید که طرفداران فوتبال هیچگاه در دسته انسان‌های منطقی قرار نمی‌گیرند!

برندگان لاتاری که باشگاه فوتبال خریدند

نیوپورت کانتی- لس اسکادینگ- دوره موفقیت

باشگاه فوتبال ولزی نیوپورت کانتی بیشتر سال‌های حیاتش را در حال نوسان بین دسته‌های پایین‌تر فوتبال حرفه‌ای انگلستان بوده است. صعود نوبرانه به فینال تورنمنت جام برندگان جام اروپا در سال ۱۹۸۰ بعنوان درخشان‌ترین لحظه در تاریخ  این باشگاه ثبت شده اما برای طرفداران این باشگاه در طول تاریخ صد و چند ساله‌اش اتفاقات کمی از این دست وجود دارد. با این حال شاید به ذهن این طرفداران هم خطور نمی‌کرد که ثروت حاصله از یک قرعه‌کشی لاتاری بر روی سرنوشت باشگاه محبوبشان تاثیر مستقیم بگذارد.

لس اسکادینگ متولد شهر بریستول یکی از طرفداران نیوپورت که تا قبل از بردن بزرگترین لاتاری اروپا به مدت ۲۷ سال راننده تانکر حمل سوخت بود در ژوئن سال ۲۰۰۹ برنده جایزه ۴۵.۵ میلیون پوندی شد و تصمیم گرفت تا در مسائل مربوط به باشگاه وارد شود. اسکادینگ یا “لوتو لس” نامی که بعدها به آن معروف شد، به عنوان رییس باشگاه نیوپورت در سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ حدود ۱.۲۵ میلیون پوند در باشگاه هزینه کرد. در زمان ریاست وی کانتی از زیرگروه لیگ به دسته دوم فوتبال باشگاه‌های انگلستان بازگشت جاییکه تنها بعلت باخت خفیف در پلی ‌آف از صعود به دسته اول بازماند. اسکادینگ می‌تواند بدرستی ادعا کند که نقش مهمی در این موفقیت داشته است.

اف سی لوینگتون- جان مک گینس- از فرش به عرش و بدبختی دوباره

به احتمال زیاد این گفته درستی است که جان مک گینس پرستار سابق که در سال ۱۹۹۶ برنده جایزه ۱۰ میلیون پوندی بزرگترین لاتاری اسکاتلند شد اوقات خوشی به عنوان یک سرمایه‌گذار در فوتبال نداشت. این ثروت بادآورده آقای مک گینس را قادر ساخت تا از خانه یک خوابه متعلق به والدینش نقل مکان کرده و غرامتی به همسر سابقش بپردازد و همچنین یک مراسم عروسی مجلل برای همسر جدیدش بگیرد. این طرفدار تیم سلتیک به قصد سرمایه گذاری در فوتبال، تیم های مادرول و همیلتون را زیر نظر داشت ولی در نهایت تصمیم گرفت تا یک میلیون پوند در باشگاه لوینگستون از غرب  لوتیان هزینه کند.

در ابتدا باشگاه دوران خوشی داشت و موفق به صعود به لیگ برتر اسکاتلند شد و توانست با تیم‌های مطرحی همچون منچستریونایتد و نیوکاسل بازی دوستانه انجام دهد. اگرچه اعتمادهای بیجا و تصمیمات ابلهانه این موفقیت‌ها را بی‌اثر کرد. در سال ۲۰۰۱ او مدرکی مرتبط با وام باشگاه امضا کرد بدون اینکه بداند اگر باشگاه به درستی عمل نکند وی مسوول پرداخت این وام‌ها خواهد بود. با این اشتباه احمقانه او مجبور شد باقیمانده پول لاتاری را بدین شکل خرج کند. این روزها اوضاع مالی او بگونه‌ای است که این برنده سابق مشغول تقلا برای خرید بلیط کل فصل مسابقات است کاری که به هیچ وجه شباهتی به سرمایه‌گذاری ندارد.

تورکوای یونایتد- پل و تیا بریستو- سخاوتمندترین برندگان لاتاری

پل و تیا بریستو در بریتانیا به عنوان سخاوتمندترین برندگان لاتاری شناخته می‌شوند آنها همچنین بدلیل این خصلتشان مورد قدردانی باشگاه محلی تورکوای یونایتد هم هستند. بریستوها علاوه بر اهدای مبالغی به سربازان محلی و برنامه‌های حفاظت از طبیعت، در تاریک ‌ترین دوران باشگاه تورکوای، برای نجات آن اقدام کردند. آن روزها و پس از ۸۰ سال حضور در لیگ فوتبال و دسته‌های پایین‌تر در نهایت تورکوای یونایتد درآخر فصل ۲۰۰۶-۲۰۰۷ موفق به صعود به لیگ فوتبال انگلستان شده بود. اما با توجه به اوضاع مالی نامناسب باشگاه بنظر می‌رسید که ورشکستگی بسیار محتمل است تا اینکه این زوج برنده لاتاری دست به کار شدند.

در سال ۲۰۰۷، پل کنسرسیومی از حامیان مالی را تشکیل داد. این گروه مالکیت باشگاه را بعهده گرفته و پل را به ریاست باشگاه منصوب کردند. تورکوای در پایان فصل ۲۰۰۸-۲۰۰۹ به لیگ فوتبال انگلستان بازگشت که موفقیت خیره کننده‌ای تحت سرپرستی آقای بیسترو بود. متاسفانه پل در سال ۲۰۱۰ درگذشت اما خانم او، تیا به عنوان مدیر در باشگاه باقی ماند. در سال ۲۰۱۳ تیا به عنوان رییس باشگاه انتخاب شد اتفاقی که در دنیای فوتبال حرفه‌ای بسیار نادر است. حتی با وجودیکه خانم بیسترو در سال ۲۰۱۵ بدلیل مشکلات جسمی و سلامتی باشگاه را ترک کرد اما با از خودگذشتگی دیگری، هواداران را تحت تاثیر قرار داد. بدین صورت که با وجود سرمایه گذاری ۳ میلیون پوندی این خانواده در باشگاه تورکوای، وی برای اینکه وضعیت مالی باشگاه نسبت به روزهای آغازین مالکیت آنها شرایط باثبات تری داشته باشد سهام خود را به مبلغ ۱ میلیون پوند واگذار کرد.

پاتریک تیستل- کالین ویر- سرمایه گذاری برای آینده

کالین ویر و همسر آن زمانش کریستین جایزه بزرگ لاتاری ۱۶۱ میلیون پوندی را در سال ۲۰۱۱ برنده شدند. با این سرمایه عظیم، این زوج نه تنها قادر بودند کلیه آرزوهای خود را برآورده کنند بلکه می‌توانستند دیگران را هم در این سعادت شریک سازند. این بخت خوش نصیب باشگاه کوچک شهر گلاسکو اف سی پاتریک تیستل شد باشگاهی که همواره در حال رقابت با غول‌های سنتی شهر گلاسکو و فوتبال اسکاتلند یعنی سلتیک و رنجرز است و این پول نقد کمک شایانی برای ترقی این باشگاه محسوب می شد.

خوشبختانه شانس با طرفداران تیستل یار بود و این زوج با وجود جدایی از یکدیگر همچنان طرفدار باشگاه باقی ماندند. کالین فراتر از خرج کردن پول برای خرید مهاجم یا هافبک امیدوار بود که اثر ماندگارتری از خود بجا بگذارد. به همین علت این برنده لاتاری در سال ۲۰۱۳ مبلغ ۷۵۰ هزار پوند صرف راه‌اندازی آکادمی جوانان پاتریک تیستل کرد که برای اولین بار به باشگاه امکان پرورش استعدادها را می‌داد. تا امروز با افزایش مبلغ اهدایی به ۲ میلیون پوند آکادمی قدم‌های  بزرگی در جهت خودکفایی برداشته است. باشگاه پاتریک تیستل برای قدردانی از کالین ویر وی را به سمت ریاست افتخاری باشگاه منصوب و جایگاه ویژه‌ ورزشگاه خانگی باشگاه را به اسم او نامگذاری کرده است.

سایر فوتبال‌دوستان خوش شانس

حمایت از یک تیم فوتبال ته جدولی می‌تواند منجر به اندوه فراوان شود. با این‌حال داستان‌های بسیاری درباره طرفداران فوتبال وجود دارد که این حمایت، بصورت غیرمستقیم به برد لاتاری ختم شده است. بعنوان مثال پل لانگ طرفدار تیم فوتبال لیتون اورینت که پیروزی شگفت‌انگیز و نادر سه بر صفر تیمش را به عنوان نشانه‌ای از شانس تعبیر کرد و بلیط لاتاری خرید که بعدها با خوش شانسی محض ارزش آن به مبلغ ۹٫۳ میلیون پوند تبدیل شد. در همین حال متیو اوانز پستچی با جایزه ۲.۳ میلیون پوندی لاتاری توانست یک زمین فوتبال پشت خانه‌اش ساخته و تیم ولزی محبوبش را در کلیه مسابقات سراسر قاره اروپا همراهی کند.

اگر شما هم از این برندگان فوتبال دوست الهام گرفته‌اید در لاتاری شرکت کنید و با یک برد بزرگ تور دروازه را به لرزه در آورید. 

منبع: لوتو لند

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در برندگان لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

آیا ذهن‌آگاهی بهترین راه برای برنده شدن در لاتاری است؟

ذهن‌آگاهی چیست و چگونه می‌تواند به شما برای برنده شدن در لاتاری کمک کند؟ ذهن‌آگاهی در مورد…