خانه بلاگ و اخبار لاتاری برندگان لاتاری… بشتابید !

برندگان لاتاری… بشتابید !

4 ثانیه خوانده شده
0
1,997
جواهرات

بازار در حال توسعه‌ی جواهراتِ نفیس چینی منتظر شماست!

از طرف تولید کننده‌ی جواهرات گران­ قیمت به خریداران

وقتی حرف کار با جواهرات و فلزات با ارزش گُل می­ کند، چینی‌ها با پیشینه‌ای ۳۰۰۰ ساله حرف اول را می ­زنند. از سال ۱۹۷۸ که این کشور، قابلیت‌های رشد اقتصادی خود را نشان داده، بازار سنگ‌های قیمتی در چین رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است. بعد از تثبیت به عنوان مرکز تولید جهانی و پیوستن به بازار، در داخل چین هم افزایش مصرف به وجود آمد. هم‌زمان با افزایشِ شهرنشینی و رشدِ طبقه‌ی متوسط جامعه، سرمایه‌گذاری روی جواهرات قیمتی نیز مورد توجه قرار گرفت.

مارکوس وایلد Markus Wild (مدیرعامل شرکت پُل وایلد اُ اِچ جی Paul Wild OHG)، می‌گوید: “دوام، زیبایی، کمیاب بودن و مفهومِ تبادل، طلا و الماس را به هدفی برای سرمایه‌گذاری طولانی مدت تبدیل کرده است،” او هم‌چنین می‌گوید: ” اخیراً، توجه‌ها به سمت جواهرات گران‌قیمت، به عنوانِ منبع ثروت، به تدریج در حال تغییر است. آسیایی‌ها، در مقابلِ استهلاک و نوسانات پولِ کاغذی به فکرِ بیمه‌ کردن سنگ‌های قیمتیشان افتاده‌اند.”

سنگ‌های گران‌بها؛ سرمایه­ گذاری گران­بها

در چین، کالاهای لوکسی مثلِ سنگ‌های قیمتی و جواهرات، برای سرمایه‌گذاری و یا خیلی ساده‌تر، به خاطر علاقه‌ی شخصیِ مصرف‌کنندگان طرفداران زیادی دارد. به همین دلیل، به نظر می‌رسد در چین، شاهد روند رو به رشدِ علاقه به جواهرات رنگارنگ هستیم.

وایلد در ادامه می‌گوید:” ابتدا، درخواست‌ها فقط برای انواعِ کهربا و زمرد سبز بود. اخیراً دامنه‌ی گسترده‌ تری از سنگ‌های رنگین به فروش می‌رسد. نه تنها یاقوت کبود و قرمز از شهرت قابل ملاحظه‌ای برخوردارند بلکه زمردِ کبود، مورگانیت (نوعی سنگ بنفش رنگ که شکلی منشوری دارد.)، انواع لعلِ چینی با تنالیته‌ های مختلفِ سبز، سنگِ چشم گربه‌ای (نوعی سنگ که خواص درمانی دارد.) و ستاره‌ی شگفت‌انگیز(نوعی سنگ)  نیز طرفداران زیادی دارند.”

تاتیانا لی  Tatjana Li، مدیرکلِ پُل وایلد در چین می‌گوید: ” در چین تقاضا برای روبلیت (سنگی شفاف و صورتی رنگ) شدت گرفته است و محبوبیتِ رنگ‌های دیگرِ کهربا، مثل سبز، در بازار به طور صعودی رو به افزایش است.”

به غیر از طلا یا الماس، سنگ‌های رنگین نیز مثل کالاهای لوکسِ دیگر مشمول مالیات می‌شوند. واقعیت این است که منابع سنگ‌های قیمتی در چین زیاد نیستند و کالایی وارداتی محسوب می‌شوند. این مسئله باعثِ بالا رفتنِ قیمت آن و البته افزایشِ اعتبارش می‌شود.

بازارِ داخلی در حال رشدِ چین، ناشی از بالا رفتن دستمزدها ، افزایش طبقه‌ی متوسط جامعه و رقابتی شدنِ صنعت است. با این حال، هنوز هم جا برای رشد در بازار وجود دارد. در واقع، ازدیاد مصرفِ سنگ‌های رنگینِ قیمتی در چین، باعث افزایش قیمت در بازار شده است. در عین حال، تأمین تقاضاها سخت‌تر می‌شود و بعضی از فروشنده‌های بین‌المللی تلاش می‌کنند ذخایرشان را دوباره و دوباره پُر کنند.

یکی از فروشندگان جواهر در ایالات متحده می‌گوید: ” برای خریدی بزرگ به معدن رفتم و متوجه شدم یک خریدار چینی تمام تولیداتشان را از قبل خریداری کرده! شش ماه بعد به آن‌جا برگشتم و متوجه شدم چینی‌ها معدن را خریده‌اند!!”

امروزه چین، دومین مصرف کننده‌ی بزرگ جواهر در دنیا است. علاوه بر این، اقتصاد آن نشان دهنده‌ی رشدِ ثابت و بادوام ( به طور متوسط سالیانه ۱۰%) است. مردم انتظار دارند که چین، طی ۱۰سال آینده از ایالات متحده پیشی بگیرد. در حالی‌که مصرف سرانه‌ی فعلی سنگ‌ها و جواهراتِ آن‎ها، در مقایسه با ایالات متحده پایین‌تر است، اما با سرعتی باورنکردنی در حال افزایش است. چین نه تنها سردسته‌ی جهانیِ تولید است بلکه بازار طلا و جواهرات داخلی‌اش هم رو به رشد است. بنابراین، ما در آینده شاهد پیشرفت عظیمِ بازار سنگ‌های قیمتی خواهیم بود.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در بلاگ و اخبار لاتاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی کنید

آیا قانون جذب در برنده شدن لاتاری به شما کمک می‌کند؟

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که راهی وجود دارد که شانس برنده شدن لاتاری را چند …