خانه برندگان لاتاری برنده لاتاری که در ۲۵ سالگی بازنشسته شد

برنده لاتاری که در ۲۵ سالگی بازنشسته شد

1 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای برنده لاتاری که در ۲۵ سالگی بازنشسته شد بسته هستند
397
برنده لاتاری

برخی از برندگان لاتاری پس از تبدیل شدن به یک میلیونر، شغل خود را ادامه می‌دهند و برخی دیگر خود را بازنشسته کرده و بقیه زندگی را صرف دنبال کردن سرگرمی‌های خود می‌کنند. دین ویمز (Dean Weymes)، برنده ۲۵ ساله لاتاری، دومی‌ را انتخاب کرد.

برنده لاتاری ملی انگلستان که در سن ۲۵ سالگی بازنشسته شد

دین ویمز یک فرد معمولی بود که در انگلستان زندگی و در تیم‌ حمل و نقل آمازون کار می‌کرد تا این‎که زندگی وی به طرز چشمگیری تغییر کرد. او برنده لاتاری ملی انگلیس شد و تصمیم گرفت از کار روزانه خود خارج شود. او تصمیم گرفت جایزه خود را به‌صورت ماهانه انتخاب کند لذا برای ۳۰ سال آینده هر ماه ۱۰،۰۰۰ یا ۱۲،۰۰۰ پوند دریافت خواهد کرد. این مبلغ حدود ۴.۴ میلیون پوند است.

بیشتر بخوانید: نحوه دریافت جایزه بزرگ لاتاری  

دین ویمز گفت که او پس از ورود به محل کار در ساعت ۷ بامداد روز ۳۰ جولای، اعداد لاتاری‌ خود را بررسی کرد تا ببیند که آیا برنده شده است یا خیر. وقتی فهمید که برنده شده است با خود گفت اگر دوست نداشته باشم که کار کنم دیگر لازم نیست در محل کار بمانم. بنابراین دین به رئیس خود گفت مریض است و به خانه رفت.

لاتاری ملی انگلستان
وی در مصاحبه‌ای کتبی گفت: «روز بعد كه برای تسلیم استعفاء به بخش مربوطه رفتم و گفتم كه می‌خواهم استعفاء بدهم. آن‎ها گفتند باید فرمی را پر کرده و دلیل استعفاء را بنویسید». دین می‌گوید: «من نوشتم که برنده لاتاری/ بازنشسته شده‌ام. وقتی گفتم برنده لاتاری شده‌ام آن‌ها فکر کردند که دارم شوخی می‌کنم».
به دین ماهانه بین ۱۰ تا ۱۲ هزار پوند در طول ۳۰ سال آینده پرداخت می‌شود. این مبلغ در مجموع به ۴.۴ میلیون دلار می‌رسد. وی به خبرنگاران گفت: «من اکنون به معنای واقعی کلمه برای زندگی آماده شده‎ام».
وی قصد دارد از این پول برای کمک به خانواده خود و حمایت از برادر اوتیستیک خود استفاده کند و با شروع کار به عنوان فیلمنامه نویس، حرفه‌ مورد علاقه خود را دنبال کند.
وی گفت: «من دوره فیلمنامه‌نویسی را در دانشگاه گذرانده‌ام چون این کار همیشه اشتیاق من بوده است اما هرگز نتوانسته‌ام به این حرفه مشغول شوم. اکنون می‌توانم شور و اشتیاقم را به یک شغل تبدیل کنم، کاری که هرگز فکر نمی‌کردم بتوانم انجام دهم».
تیم مدیریتی آمازون به خبرنگاران گفتند که آن‎ها برای دین خیلی خوشحال هستند و برای او آرزوی موفقیت در حرفه فیلمنامه‎نویسی دارند. آن‌ها افزودند که: «شاید یک روز او برای استودیوی آمازون اقدام به نوشتن فیلمنامه یک بلاک باستر کند!»
دین ویمز ۲۵ ساله گفت که امیدوار است بتواند پس از میلیونر شدن یک فرد عادی باقی بماند و می‌خواهد با پول خود تصمیمات هوشمندانه‌ای بگیرد تا به روند رو به رشد خود ادامه دهد. او از دریافت‌های ماهانه برای حمایت از خانواده خود و در عین حال سرمایه‎گذاری و پس‎انداز استفاده می‌کند. وی گفت که قصد ندارد خریدهای گرانقیمتی انجام ‌دهد.

بیشتر بخوانید:چقدر احتمال دارد که پس از برنده شدن در لاتاری شغل و حرفه خود را رها کنید؟

منبع: لوتو ۲۴۷

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در برندگان لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

سفر در تاریخ؛ لاتاری ملکه الیزابت اول

لاتاری یا بخت‌آزمایی به هیچ وجه مفهوم جدیدی نیست. یک افسانه می‌گوید که بودجه جمع آوری شده …