خانه برندگان لاتاری ۸ کار عاقلانه‌ای که باید قبل از اعلام برنده شدن در لاتاری انجام دهید

۸ کار عاقلانه‌ای که باید قبل از اعلام برنده شدن در لاتاری انجام دهید

0 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای ۸ کار عاقلانه‌ای که باید قبل از اعلام برنده شدن در لاتاری انجام دهید بسته هستند
1,219
برنده شدن در لاتاری

آیا برنده جک‌پات پاوربال شده‌اید؟ در این مقاله می‌آموزید که قبل از نقد کردن جایزه چه باید بکنید.

ما اغلب آرزوی برنده شدن در جک‌پات بزرگ پاوربال را داریم، اما آیا می‌دانید که اگر واقعا برنده شدید چه باید انجام دهید؟ غریزه شما می‌گوید که به سرعت جایزه را نقد کنید، اما کمی تامل کنید. به مجرد اینکه شما ادعای برنده شدن در جک‌پات می‌کنید در یک چشم به هم زدن چیزهای زیادی شروع به عوض شدن می‌کنند، پس باید آمادگی داشته باشید. در اینجا به ۸ عمل معقول پیش از اعلام برنده شدن می‌پردازیم.

۸ کار عاقلانه‌ای که باید قبل از اعلام برنده شدن در لاتاری انجام دهید

  • از بلیط برنده‌تان حفاظت کنید

اگر همین الان متوجه‌شده‌اید که برنده لاتاری هستید اولین کاری که بایستی انجام دهید امضا کردن پشت بلیط است. چرا؟ به این دلیل که بلیط‌های فروخته شده به نام افراد خریدار ثبت نمی‌شوند. تنها کاری که به عنوان یک برنده باید انجام دهید این است که یک کارت شناسایی ارائه کنید که امضای پشت آن مطابقت دارد. پس اگر بلیط برنده شما گم یا دزدیده شود، و امضا نداشته باشد هر شخصی با در دست داشتن آن می‌تواند ادعای مالکیت و برنده شدن کند. همچنین عکس گرفتن از پشت و روی بلیط هم توصیه می‌شود تا در صورتی که بلیط به هر دلیلی مفقود شد به شما حقوق قانونی برای پیگیری بدهد.

پس از امضای بلیط ، جای امنی پیدا کنید که تا زمان مهیا شدن سایر امور، بلیط را در آن نگهداری کنید. از آنجایی که قصد ندارید به سرعت جایزه را نقد کنید، برای رفع دغدغه ذهنی‌تان نیاز به جایی مشخص دارید که برای سایرین غیر قابل دستیابی باشد. گاوصندوق منزل یا صندوق امانات بانک انتخاب‌های خوبی بنظر می‌رسند.

برنده شدن در لاتاری

  • بررسی کنید که چقدر زمان برای اعلام برنده شدن دارید

زندگی شما به محض دریافت جایزه تغییر می‌کند، و شما باید از از نظم و ترتیب امور قبل از این اتفاق مطمئن باشید. پس باید بدانید که چقدر زمان دارید تا اوضاع را سر و سامان دهید.

هر سازمانی که بلیط‌های پاوربال را می‌فروشد قوانین مخصوص به خود را برای حداکثر زمان اعلام برنده شدن دارد. حتی ارزش جایزه هم برطول مدت این بازه زمانی موثر است؛ برنده‌گان جک‌پات گاهی زمان بیشتری نسبت به برندگان سایر جوایز دارند.

برای اطلاع از اینکه چقدر زمان دارید به بلیط نگاه کنید. تاریخی باید روی آن وجود داشته باشد. اگر نبود با شعبه محلی لاتاری تماس بگیرید و اطلاعات لازم را کسب کنید. از زمان باقی‌مانده خوب استفاده کنید؛ تا اواخر مهلت اعلام شده اقدام به نقد کردن جایزه نکنید.

  • پیگیری کنید که آیا می‌توانید بصورت ناشناس اقدام به دریافت جایزه کنید

بسیاری از برندگان لاتاری ترجیح می‌دهند که پس از دریافت جایزه ناشناس بمانند، که البته همیشه امکان‌پذیر نیست. بسیاری از سازمان‌ها تمایل دارند تا برنده‌ها را بصورت عمومی اعلام کنند تا نشان دهند که جوایز بصورت قانونی اهدا شده است. بنابراین قبل از اینکه به همگان بگویید که برنده لاتاری شده‌اید، از امکان مخفی ماندن هویت‌تان کسب اطلاع کنید.

در بعضی از حوزه‌های قضایی شما باید نام، محل اقامت و عکس خود را در هنگام ادعای برد جک‌پات پاوربال ارائه کنید و برگزارکننده لاتاری موظف است این اطلاعات را به هر شخص ثالثی که متقاضی است تحویل دهد. در سایر مناطق، برنده می‌تواند از امکان ناشناس ماندن بهره ببرد. گاهی اوقات برنده مجاز است که از حروف اول نام خود بجای اسم کامل استفاده کند، که تا حدی محافظت کننده است.

اگر نزدیک به ایالتی زندگی می‌کنید که به شما اجازه ناشناس ماندن می‌دهد (مانند دلاور، کانزاس، مریلند، داکوتای شمالی، اوهایو و کارولینای جنوبی) شاید ارزشش را داشته باشد که برای خرید بلیط به این ایالت‌ها مسافرت کنید. دقت کنید که  قوانین حریم شخصی به محل خرید بلیط بستگی دارد نه به محل زندگی شما.

  • امکان تماس دیگران با خود را محدود سازید

بسیاری از قربانیان طلسم لاتاری می‌گویند که به صورت مداوم توسط افرادی که از ایشان تقاضای مصاحبه یا حضور در برنامه‌های تلویزیونی داشته‌اند تحت فشار بوده‌اند. به‌گونه‌ای که این رویا برایشان به کابوس مبدل شده بود. قبل از بروز این اتفاقات، امکان تماس پاپاراتزی‌ها با خود را دشوار سازید.

شماره تلفن خود را عوض کنید، و شماره جدید را فقط به افرادی مطمئن که می‌شناسید بدهید. برای آدرس منزل خود یک صندوق پستی درست کنید. همه حساب‌های خود در شبکه‌های اجتماعی را پاک کنید (یا حسابی جدید باز کنید و فقط دوستان نزدیکی که در زندگی واقعی دارید را دنبال کنید).

با وجودی‌که این رفتارها کمی زیاده از حد وسواس‌گونه بنظر می‌رسد ولی ارزش توانایی کنترل افرادی که قصد ارتباط با شما دارند زمانی مشخص می‌شود که تقاضای بسیاری برای تماس با شما وجود دارد.

  • گروهی از افراد حرفه‌ای و باتجربه استخدام کنید تا در زمینه مدیریت برد به شما کمک کنند

قبل از اعلام برنده شدن در جایزه پاوربال، به گروهی از افراد خبره احتیاج دارید تا شما را از مشکلات قانونی مصون بدارند و در مدیریت مالی به شما کمک کنند. این تیم باید حداقل شامل یک وکیل، یک حسابدار و یک مشاور مالی باشد. به احتمال زیاد برای مواجهه با تراست‌ها و دعواهای حقوقی و اتفاقات دیگر به این گروه نیاز پیدا خواهید کرد.

بهتر است به دنبال حرفه‌ای‌هایی بروید که در مدیریت پول جایزه بخت‌آزمایی تجربه دارند. مجله فوربس فهرستی از سوالات متداول دارد که با مراجعه به آن می‌توانید یک فرد حرفه‌ای مناسب پیدا کنید.

به غیر از این افراد که برای مدیریت مالی نیاز دارید، به یک روان‌ درمان‌گر هم احتیاج دارید. احتمالا از میزان احساساتی که یک برنده لاتاری را احاطه می‌کند شگفت زده می‌شوید. فشار عصبی، آشفتگی روانی و حتی احساس گناه درباره اینکه ممکن است فرد دیگری استحقاق بیشتری نسبت به شما برای برد داشته است همگی در این دوره امکان‌پذیر است. ممکن است از نردیک‌ترین دوستان‌تان مایوس شوید وقتی‌که تغییر رفتار آنها را پس از بردن جایزه می‌بینید. یک روان درمان‌گر می‌تواند پیش از آن که این احساسات شما را از پای در‌آورد نسبت به درمان آنها اقدام کند.

  • قبل از اعلام برنده شدن به انتخاب‌های‌تان فکر کنید

هنگامی‌که برنده جک‌پات پاوربال می‌شوید، نیاز است که نسبت به نحوه دریافت جایزه بصورت یک‌جا و یا سالانه تصمیم بگیرید. بطور کلی هیچ پاسخ صحیحی برای این امر وجود ندارد. تصمیم درست به شخصیت و وضعیت مالی شما بستگی دارد. با مشاور مالی‌تان مشورت کنید تا درست‎ترین تصمیم را اتخاذ کنید.

نوشتن اهداف

  • اهداف و آرزوهای‌تان را یادداشت نمایید

یکی از هیجان انگیزترین قسمت‌های برنده شدن در جایزه بزرگ پاوربال، رویا پردازی درباره نحوه خرج کردن آن است. اگر برنده شوید این آرزوها می‌تواند به واقعیت تبدیل شود. اما حتی پولی که بنظر می‌رسد هرگز تمام نمی‌شود هم می‌تواند به سرعت محو شود اگر برنامه‌ای درست برای خرج کردنش نداشته باشید.

پس با صرف زمان نسبت به تنظیم فهرستی از اهداف عینی اقدام کنید. در صدر این فهرست باید پرداخت بدهی‌های شخصی وجود داشته باشد. سپس می‌توانید به اهداف دیگر نظیر کمک به دوستان و خانواده، کمک به خیریه‌های خاص، خرید خانه و ماشین جدید، یک تعطیلات رویایی و یا شاید بنا نهادن یک خیریه برای کمک به جامعه و ساخت بیمارستان بپردازید.

مطالعه داستان زندگی سایر افراد برنده لاتاری و آنچه آنها با پول جایزه خود انجام داده‌اند هم می‌تواند راهگشا و الهام‌بخش باشد.

پس از ثبت آرزوها، بایستی این فهرست را به مشاوران مالی خود نشان دهید تا به کمک آنها بهترین راه برای رسیدن به این اهداف را پیدا کنید.

  • به چیزهایی که نمی‌خواهید تغییر کنند بیاندیشید

بسیاری از جنبه‌های زندگی شما پس از بردن جک‌پات بزرگ دگرگون خواهد شد، ولی به احتمال فراوان چیزهایی در زندگی دارید که نمی‌خواهید تغییر کنند. فکر کردن زودتر از موعد درباره این موارد به شما برای حفظ آنها در زمانی‌که اوضاع به شدت در حال تغییر است کمک می‌کند.

برای نمونه، درحالی‌که بسیاری از افراد به سرعت از شغل‌شان استعفا می‌دهند، گروهی دیگر نیاز به تامل بیشتری دارند. رسیدگی به روابط شخصی بسیار اهمیت دارد. ممکن است بخواهید اطمینان حاصل کنید که فرزندان‌تان در وضعیت با ثباتی قرار دارند و یا در جامعه‌ای که به آن تعلق خاطر دارید باقی بمانند. به این مسائل قبل از اینکه درگیر اهداف خدشه‌ناپذیر جایزه پاوربال شوید فکر کنید.

کارهایی که نباید قبل از اعلام برنده شدن در لاتاری انجام دهید

توصیه‌های خردمندانه زیادی درباره کارهایی که باید قبل از اعلام برد انجام دهید وجود دارد، از سوی دیگر اعمالی هم وجود دارد که به هیچ‌وجه نباید انجام دهید. برای مثال، نباید بصورت آنی دست به تغییرات بزرگی نظیر فروش خانه، ترک شغل، آغاز و یا پایان یک رابطه بزنید. برهه زمانی پس از بردن جایزه بخت‌آزمایی مملو از احساسات است و برای تصمیم‌گیری‌های بزرگ اوقات مناسبی نیست.

دلایل خوبی برای حفظ شغل پس از بردن جایزه وجود دارد. احتمال دارد به آن اندازه که فکر می‌کردید بلافاصله ثروتمند نشوید یا حداقل نقدینگی‌تان افزایش نیابد. پس حفظ شغل دست‌کم به شما زمینی سفت برای تکیه کردن می‌دهد.

همچنین نبایستی به سرعت اقدام به خرج‌کردن پول‌ خود کنید. بطور طبیعی مدتی طول می‌کشد تا پول در حساب شما بنشیند، پس بایستی برنامه‌ای جامع و بودجه‌ای دقیق قبل از خرج کردن پول‌های‌تان داشته باشید. نگران نباشید، زمان زیادی برای زندگی خوب وجود خواهد داشت، فقط می‌خواهید اطمینان حاصل کنید که مسوولیت‌پذیر بوده‌اید و تصمیم‌هایی نمی‌گیرید که در آینده از اتخاذ آنها پشیمان شوید.

منیع: د بلنس اوری دی

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در برندگان لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

آیا شماره‌های لاتاری تصادفی هستند؟

هنگام انتخاب شماره‌های لاتاری، بازیکنان برای انتخاب مجموعه‌ای از «اعداد شانس» یا انتخاب اع…