خانه برندگان لاتاری برنده رکوردشکن لاتاری و وکیل کلاهبردار

برنده رکوردشکن لاتاری و وکیل کلاهبردار

9 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای برنده رکوردشکن لاتاری و وکیل کلاهبردار بسته هستند
307
وکیل کلاهبردار

وکیل نیویورکی متهم شد که ۱۰۷ میلیون دلار از برندگان لاتاری کلاهبرداری کرده است.
دادستان‌های فدرال در بروکلین روز سه شنبه وکیل خود خوانده لاتاری، جیسون کرلند Jason Kurland را به ۱۰۷ میلیون دلار کلاهبرداری از برندگان برجسته لاتاری که او را برای مدیریت سرمایه گذاری‌های خود استخدام کرده بودند متهم نمودند.
بر اساس اعلامیه دادستانی ایالات متحده در منطقه شرقی نیویورک، کرلند صبح روز سه شنبه به همراه سه مرد دیگر که گفته می‌شود از پول برندگان چندین لاتاری برای خرید هواپیمای شخصی، سفرهای گران قیمت و قایق‌های تفریحی استفاده می‌کردند، دستگیر شدند.
دادستان‌ها به نیویورک تایمز گفتند که یکی از افراد دستگیر شده، کریستوفر چیرشیو Christopher Chierchio، پیش از این در خدمت خانواده جنایتکار گامبینو Gambino بوده است.

برنده رکوردشکن لاتاری و وکیل کلاهبردار

روش کلاهبرداری

روش کار کرلند از این قرار بوده که به مشتری‌های تازه ثروتمند شده خود قول کمک و راهنمایی جهت سرمایه گذاری را می‌داده و سپس آنها را به سمت معاملات تجاری کنترل شده توسط چیرشیو و سایر متهمان سوق می‌داده است.
برندگان لاتاری در ازای خدمات کرلند علاوه بر پرداخت‌های ماهانه بین ۱۵ تا ۵۰ هزار دلار، مبلغی بین ۷۵ تا ۲۰۰ هزار دلار به او پرداخت كرده‌اند.
در یک مورد از پول برندگان لاتاری به یک جواهرفروش به نام گریگوری آلتیری Gregory Altieri َ ۲۵۰ هزار دلار قرض داده شده است. وقتی آلتیری نتوانسته آن را پس دهد، دو نفر از متهمان، فرانگسكو روسو Frangesco Russo و فرانسیس اسموكلر Francis Russo، آلتیری را تهدید به شكنجه و كشتن خانواده‌اش کرده‌اند.
کرلند سال ۲۰۱۶ در مصاحبه‌ای گفته بود که برندگان لاتاری می‌توانند اهداف ساده‌ای برای کلاهبرداران باشند، «بسیاری از برندگان برای درک این مسائل مهارت کافی ندارند، بنابراین شما واقعاً باید به متخصصان اعتماد کنید».

اطلاعات کلیدی

موبایل‌های متهمان از ماه‌ها قبل شنود شده و کارآگاهان مکالمه‌هایی را ضبط ‌کردند که در آن متهمین درباره طرح‌های کلاهبرداری خود بحث می‌کردند و اینکه در صورت دستگیری چگونه باید کلاهبرداری را پنهان کنند. آنها به اتهامات متعددی از جمله فعالیت‌های کلاهبردارانه الکترونیکی و پولشویی روبرو هستند.

برنده شدن در لاتاری

برنده رکوردشکن

یکی از قربانیان کلاهبرداری، برنده جایزه رکوردشکن ۱.۵ میلیارد دلاری مگا میلیونز از کارولینای جنوبی در ماه اکتبر بود.

داستان برنده ناشناس ۱.۵ میلیارد دلاری

سرانجام یک برنده ناشناس از کارولینای جنوبی جکپات رکوردشکن ۱.۵۴ میلیارد دلاری مگا میلیونز را مطالبه کرد و تصمیم گرفت جایزه را بصورت یکجا دریافت کند که باعث شد مبلغ ۸۷۷،۷۸۴،۱۲۴ دلار دریافت کند.
کمیسیون لاتاری ایالت روز دوشنبه اعلام کرد که شخص برنده پا پیش گذاشته و در نهایت به سوالاتی مبنی بر اینکه چرا پنج ماه پس از اعلام شماره‌های برنده، هیچ کس جایزه را مطالبه نکرده خاتمه داده است. این بزرگترین پرداخت به یک برنده لاتاری در تاریخ ایالات متحده بوده است.

برنده تا ۱۹ آوریل فرصت داشت پول را مطالبه کند.

برنده شدن در لاتاری با فهرستی طولانی از تصمیمات دشوار همراه است که ممکن است تاخیر در مطالبه را توضیح دهد. تاکنون فرد برنده برای کاهش یا جلوگیری از عوارض احتمالی، توصیه‌های معمول را دنبال کرده است. او ناشناس مانده و از افراد حرفه‌ای کمک گرفته است.
نکته جالب این است که برنده جیسون کرلند را که پس از وکالت چندین برنده برجسته، خود را «وکیل لاتاری» می‌نامید استخدام کرده بود. در ماه اکتبر و قبل از متهم شدن کرلند به کلاهبرداری، او به نیویورک تایمز گفت که بزرگترین چالش این است که مطمئن شوید ثروت زیاد باعث از بین رفتن روابط شخصی‌تان نمی‌شود.
کرلند افزود: «طبیعی است که مقداری فشار وجود داشته باشد. این امر بستگی به این دارد که روابط شما قبل از برد لاتاری چقدر قوی باشد. اگر واقعاً به کسی نزدیک باشید و او احساس ‌کند که لیاقت دریافت هدیه را دارد اوضاع واقعاً دشوار می‌شود. این یکی از مواردی است که برندگان هنگام مراجعه به من نگران آن هستند».
یکی از خوش شانسی‌های برنده این است که در هنگام برد ساکن کارولینای جنوبی بوده است، یکی از انگشت شمار ایالت‌هایی که برندگان در آن مجاز به ناشناس ماندن هستند. در ایالت‌های دیگر، برندگان باید در یک کنفرانس خبری شرکت کنند و این‌گونه تبلیغات می‌تواند انواع کرکس‌هایی را که به دنبال سوء استفاده از برنده هستند به خود جذب کند.
بلیط ۲ دلاری برنده شامل اعداد ۵، ۲۸، ۶۲، ۶۵، ۷۰ و مگابال ۵ بوده و از یک خوار و بار فروشی در منطقه سیمپسونویل خریداری شده است. صاحب فروشگاه، سی جی پاتل C.J. Patel، ۵۰،۰۰۰ دلار دریافت خواهد کرد.
شانس برنده شدن حدود ۱ به ۳۰۲ میلیون بوده است.

بیانیه کمیسیون لاتاری

کمیسیون لاتاری کارولینای جنوبی در بیانیه‌ای گفت که برنده «متعجب است که چگونه همۀ تصمیماتی که ‌در آن روز گرفته منجر به رفتن به آن فروشگاه خاص و خرید بلیط لاتاری مگامیلیونز از طریق انتخاب سریع شده است». این کمیسیون اعلام کرد که برنده به مشتری دیگری که عجله داشته اجازه داده بود زودتر خرید بلیط را انجام دهد.
در این بیانیه آمده است: «یک مهربانی ساده منجر به نتیجه‌ای شگفت انگیز شده است».
کمیسیون لاتاری گفته که سود لاتاری جهت آموزش عالی، بورسیه تحصیلی و برنامه‌های آموزش جامعه صرف می‌شود. کارولینای جنوبی حدود ۶۱ میلیون دلار مالیات بر درآمد از برنده دریافت خواهد کرد.

منبع: مجله فوربس

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در برندگان لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

چرا ثروتمندان ثروتمندتر و فقرا فقیرتر می‌شوند

به عصر جدید ثروت و موفقیت خوش آمدید. ما در حال حاضر در دوره ای از دستاوردهای سریع مالی زند…