خانه دانش لاتاری برد در لاتاری و صنعت سینما

برد در لاتاری و صنعت سینما

14 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای برد در لاتاری و صنعت سینما بسته هستند
109
برد در لاتاری

سینما معمولاً در طرح های داستانی خود ترکیبی از واقعیت و تخیل است. بعضی اوقات شخصیت های داستانی از روی داستان های واقعی ساخته می شوند و در بعضی مواقع صرفاً زاییده تخیل نویسنده فیلمنامه هستند.
برد در لاتاری، بخت آزمایی و بلیط های برنده، موضوع و تم اصلی برخی فیلم های معروف بوده است.

برد در لاتاری و صنعت سینما

فیلم‌های سینمایی و برد در لاتاری

در بین فیلم هایی که داستان اصلی در زمینه موارد فوق بوده است لاتاری برتری بیشتری نسبت به سایر موضوعات دارد: «آقای ساردونیکوس»، «ترکیب برنده»، «خوش شانس»، «ل توشه»، «بلیط لاتاری»، «دسپرتاندو»، «خوش آمدید»، «همسایه ویلاویسیوزا»، «۱۴۰ فرد خوشحال» و فیلم معروف «می تواند برای شما هم اتفاق بیافتد».
Mr. Sardonicus «آقای ساردونیکوس»  (۱۹۶۱)، یک فیلم ترسناک است که در آن پسری ناخلف قبر پدر را باز می کند تا به دنبال یک بلیط برنده لاتاری باشد، محور اصلی فیلم حرص و آز است.

آقای ساردونیکوس

در «دسپرتاندو» Despertando a Ned، روستائیان تصمیم می گیرند که پس از مرگ برنده، جایزه لاتاری انگلیس را با هم به اشتراک بگذارند.
فیلم «خوش شانس» که سال ۲۰۱۱ فیلمبرداری شده به ما نشان می دهد که غرایز بالاتر از هر چیز مادی هستند و قاتل به جنایات خود ادامه خواهد داد حتی اگر برد در لاتاری برای وی رقم خورده و پول بدست آمده از لاتاری بتواند زندگی او را تغییر دهد.
«ل توشه» Les Tuche نشان می دهد که قرار گرفتن در دنیای لوکس و پر زرق و برق ثروتمندان برای خانواده ای متوسط که موفق به کسب جایزه در لاتاری اروپایی یورومیلیونز شده اند تا چه حد دشوار است.
اتفاقی کاملاً برعکس آن چیزی که برای شخصیت اصلی فیلم «بلیط لاتاری» رخ می دهد، پسری که در پاوربال برنده ۳۵۰ میلیون دلار شده و باید برای یک تعطیلات آخر هفته، فرصت طلبانی که مانند مگس های دور شیرینی هستند را تحمل کند.
در فیلم «ترکیب برنده» Winning Combination یک کلاهبرداری به صورت جدیدی احیاء می شود (رسوایی لاتاری پنسیلوانیا در سال ۱۹۸۰ که برخی از توپ های سه ماشین قرعه کشی دستکاری شدند و به تریپل سیکس فیکس معروف شد). در این فیلم، یک مجری هواشناسی تلویزیون نشان داده شده است که تصمیم می گیرد به همراه دختری که مسئول بیرون آوردن توپ هاست و مهمان سوم برنامه که مسئول خرید و اعتبارسنجی بلیط ها است به تقلب در نتایج بپردازند.

«همسایه بغلی ویلاویسیوزا» Villaviciosa next door به روشی بسیار خنده دار نشان می دهد که کل شهر قادر به مطالبه جایزه لاتاری کریسمس در مهلت مقرر نمی‌ شوند.

Villaviciosa

 

در  «۱۴۰ فرد خوشحال» Happy 140 دوستان شخصیت اصلی شروع به تهیه برنامه هایی برای نگه داشتن پولی می کنند که قهرمان فیلم در لاتاری لاپریمیتیوا برنده شده است.

فیلم It can happen to you «می تواند برای شما هم اتفاق بیافتد» بر اساس حکایتی واقعی به ما نشان می دهد که چه اتفاقی برای برندگان لاتاری مگامیلیونز رخ می دهد و بیشتر این برد در لاتاری را از جنبه انسانی به تصویر می کشد. یک پلیس نیویورک به جای انعام، بلیط لاتاری را با یک پیشخدمت رستوران به اشتراک می گذارد و اتفاقاً همان بلیط برنده لاتاری می‌شود. پلیس بر سر قول خود برای تقسیم این جایزه باقی می ماند و این امر مشکلات بی شماری را در سطح خانوادگی، شخصی و قانونی برای او ایجاد می کند.
در نقطه مقابل، فیلم  Welcome to me «خوش آمدید»، نشان می دهد که چگونه اختلال شخصیت می تواند به جایی برسد که شخص تمام پول بدست آمده از لاتاری را برای ارضای عقده شهرت خود نابود سازد.

منبع: لوتو هوی

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در دانش لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

زندگی مانند یک برنده لاتاری : چگونه امروز خوشحال باشیم

همۀ ما انسان‌ها زمانی به این فکر فرو می‌رویم که اگر ناگهان برنده لاتاری شویم زندگی ما چگون…