خانه استراتژی لاتاری قوانین انتقال جک‌پات لاتاری (Rollover)

قوانین انتقال جک‌پات لاتاری (Rollover)

0 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای قوانین انتقال جک‌پات لاتاری (Rollover) بسته هستند
2,074
جکپات لاتاری

اگرچه ممکن است اغلب بازیکنان لاتاری با اصطلاح «انتقال» که در زبان انگلیسی به آن Rollover می‌گویند و در قرعه‌کشی بازی‌ها استفاده می‌شود آشنا باشند، اما هنوز هم بخش قابل توجهی از افراد درک روشنی نسبت به این مفهوم ندارند. همه ما بلیط‌های لاتاری را به این امید خریداری می‌کنیم که دیر یا زود الهه شانس به ما لبخند زده و جک‌پات را به جیب بزنیم. ولی بیشتر اوقات، هیچ‌کس بلیطی که شامل تمام شماره‌های بیرون آمده از قرعه باشد را ندارد. در چنین وضعیتی تکلیف چیست؟

انتقال جک‌پات لاتاری چیست؟

در این مراسم قرعه‌کشی، هیچ‌کس بلیط برنده‌ای ندارد که شماره آن به‌طور کامل با شماره‌های خارج شده از گردونه تطابق داشته باشد، مبلغ جک‌پات به قرعه‌کشی برنامه‌ریزی شده بعدی افزوده می‌شود. به عبارت ساده‌تر، پول جایزه‌ای که توسط هیچ بازیکنی مطالبه نشده به جایزه برتر قرعه‌کشی بعد اضافه می‌شود. با این وجود، قوانین تمدید جک‌پات در بخت‌آزمایی‌های بزرگ که در سراسر جهان برگزار می‌شود با هم متفاوت است.

برخی از لاتاری‌ها دارای جک‌پات‌هایی هستند که در یک مبلغ ثابت باقی می‌مانند در حالی‌که در برخی دیگر مبلغی که به دور بعدی منتقل می‌شود ثابت است. و هم‌چنین لاتاری‌هایی مثل لوتوی انگلستان وجود دارد که مبلغ جک‌پات تا زمانی که کسی برنده نشود به قرعه‌کشی‌های بعدی اضافه می‌شود.

چرا انتقال رخ می‌دهد؟

این وضعیت که جایزه برتر در یک قرعه‌کشی می‌تواند به قرعه‌کشی بعدی منتقل شود باعث می‌شود که این بخت‌آزمایی به‌طرز فوق‌العاده‌ای جذاب شود. بهترین چیزی که درباره انتقال وجود دارد این است که باعث تقویت ارزش جک‌پات قرعه‌کشی بعدی می‌شود. پول و درآمد حاصله از فروش بلیط دور قبلی به سمت افزایش جک‌پات بعدی می‌روند.

اگر این انتقال پول برای چند ماه ادامه پیدا کند مبلغ جایزه به ارقام نجومی سر می‌زند. تعجبی ندارد که افراد خیلی بیشتری به امید بردن جایزه بزرگ، جذب خرید بلیط می‌شوند. از این گذشته، لاتاری‌هایی که مبلغ جک‌پات‌شان به رشد خود ادامه دهد به‌طور طبیعی در مقایسه با لاتاری‌هایی با جایزه برتر‌ ایستا، علاقه‌مندی بیشتری ایجاد می‌کنند.

آیا انتقال‌ها اثری در فروش بلیط دارند؟

فروش بلیط

نیازی به تأکید نیست که وقتی مقدار جک‌پات لاتاری به‌تدریج در حال متورم شدن باشد، تمایلات هیجانی برای شرکت در لاتاری رشد قارچ‌گونه دارد. هر دو گروه بازیکنان ریسک‌پذیر و محافظه‌کار نمی‌توانند در برابر وسوسه‌ی خرید هر چه بیشتر بلیط مقاومت کنند به این امید که یکی از این بلیط‌ها تبدیل به گذرنامه‌ی شکوه و شهرت برای ایشان شود. جک‌پات افزایش یافته سطح بالایی از تبلیغات دهان به دهان را ایجاد می‌کند و باعث می‌شود بحث و تبادل نظر بی‌پایان درباره مبلغ نهایی جایزه صورت گیرد.

چندین مثال در تاریخ لاتاری جهانی وجود دارد که گروه‌های شرکت در لاتاری صرفاً به برای دستیابی به یک جک‌پات خاص تشکیل شده‌اند. این گروه‌ها که به نام سندیکا شناخته می‌شوند غالباً به‌صورت درون کشوری عمل می‌کنند و اعضای گروه تعداد زیادی بلیط که تقریباً شامل همه ترکیب‌های احتمالی برنده می‌شود را خریداری می‌کنند. هنگامی که جک‌پات و سایر جوایز اصلی به سندیکا برسد، همه اعضاء سهمی از درآمد را دریافت می‌کنند.

نکته اصلی این است که وقتی یک جک‌پات در یک قرعه‌کشی خاص، بدون برنده باقی بماند و به مراسم قرعه‌کشی برنامه‌ریزی شده بعدی انتقال یابد، تعداد زیادی از افراد برای خرید بلیط تشویق می‌شوند. این امر منجر به افزایش فروش بلیط می‌شود زیرا افراد بیشتری تمایل پیدا می‌کنند که برای به‌ چنگ آوردن جایزه برتر دست به قمار بزنند. در نتیجه، شانس یا احتمال برد جک‌پات به‌شکل قابل توجهی کاهش می‌یابد.

علاوه بر این، احتمال برنده شدن در جایزه سطح دوم و سوم یا سطوح پایین‌تر هم، افراد را به سمت خرید بلیط به‌صورت آنلاین یا از نمایندگی‌های فروش سوق می‌دهد.

در پی رسیدن جک‌پات به قله‌ی خود چه اتفاقی می‌افتد؟

هنگامی که یک جک‌پات به‌دنبال چندین انتقال به محدوده قله یا سقف خود برسد، دستورالعمل نحوه مواجهه با روند وقایع از یک لاتاری تا لاتاری دیگر متفاوت است. برای مثال، سقف جک‌پات یورومیلیونز ۱۹۰ میلیون یورو است و زمانی که به این عدد برسد، بالاترین جایزه در همین رقم ثابت می‌ماند. بنابراین هر اندازه پول بیشتری وارد شود به‌جای افزایش رقم جک‌پات، به جوایز سطوح پایین‌تر انتقال می‌یابد.

جک‌پات یورومیلیونز می‌تواند حداکثر سه بار به قرعه‌کشی بعدی انتقال یابد و اگر در دور چهارم برنده‌ای وجود نداشته باشد، کل مبلغ جمع‌آوری شده بین برندگان سطوح پایین‌تر و بازیکنان تقسیم می‌شود. سقف جک‌پات لوتوی انگلستان ۲۲ میلیون پوند است و این مبلغ باید حداکثر در انتقال چهارم برنده‌ای داشته باشد. اگر در قرعه‌کشی چهارم هم برنده‌ای پیدا نشود، جایزه به سطح بعدی منتقل می‌شود.

اگر یک برنده مشخص در این دور دیده شود، آن‌گاه جک‌پات بین برندگان سطح قبلی و شرکت کنندگان برنده ردیف بعدی تقسیم می‌شود.

جکپات

انتقال چندگانه چیست؟

شما نمی‌دانید که آیا یک جک‌پات یک‌بار، دوبار، سه‌بار یا چهاربار منتقل می‌شود. با این حال، شما می‌توانید به منظور تأکید بر شکل عددی انتقال، یک اصطلاح به آن اختصاص دهید. برای مثال، اگر جایزه برتر سه بار انتقال یابد به آن سه‌گانه یا تریپل می‌گویند یا اگر یک جک‌پات پنج بار منتقل شود به‌عنوان پنج‌گانه شناخته می‌شود. اما حتی این سیستم نام‌گذاری هم با افزایش تواتر انتقال‌ها پیچیده می‌شود.

آیا اصطلاح مورد استفاده برای جک‌پاتی که بیش از ۱۵ بار یا ۱۸ بار منتقل شده است را می‌دانید؟ در عالم واقع، سازمان دهندگان لاتاری به‌ندرت از اصطلاحات دقیق برای توصیف جک‌پاتی که بیش از شش بار منتقل شده باشد استفاده می‌کنند. آنها با استفاده از عباراتی مانند انتقال ۶ برابر یا انتقال ۸ برابر و غیره احساس راحتی بیشتری دارند.

بیشترین انتقال در تاریخ لاتاری اروپا

بیشترین انتقال در تاریخ لوتوی انگلستان از شنبه چهاردهم نوامبر ۲۰۱۵ آغاز و تا شنبه نهم ژانویه ۲۰۱۶ ادامه یافت که ۱۵ انتقال را شامل می‌شد. یک بازیکن می‌توانست در جک‌پات اول ۴٫۳ میلیون پوند به‌دست آورد در حالی‌که جک‌پات پانزدهم ۶۶ میلیون پوند به‌صورت مشترک برای دیوید و کارول مارتین از اسکاتلند و یک بازیکن ناشناس از ورچستر به ارمغان آورد.

منبع: لوتو مگ

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در استراتژی لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

آیا شماره‌های لاتاری تصادفی هستند؟

هنگام انتخاب شماره‌های لاتاری، بازیکنان برای انتخاب مجموعه‌ای از «اعداد شانس» یا انتخاب اع…