خانه دانش لاتاری انتقال جکپات لاتاری چگونه عمل می‌کند؟

انتقال جکپات لاتاری چگونه عمل می‌کند؟

0 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای انتقال جکپات لاتاری چگونه عمل می‌کند؟ بسته هستند
868
جکپات لاتاری

میلیونها نفر هر هفته در لاتاری ملی انگلستان، لوتو و یورومیلیونز شرکت می‌کنند و هیچ چیز بازیکنان را به اندازه خبر انتقال جکپات لاتاری (رول اور) هیجان زده نمی کند. کلمه رول اور افراد را برای خرید بلیط به امید به برنده شدن جکپات لاتاری به خیابان می‌فرستد. همانطور که قبلاً لاتاری ملی در تبلیغی گفته است: شما باید برای برنده شدن در لاتاری حضور داشته باشید!
اما ممکن است از خود سؤال کنید که انتقال جکپات چیست، چقدر می توانید برنده شوید و یک انتقال چه تاثیری در شانس برنده شدن شما دارد؟ این راهنمای مفید به تمام این سؤالات در مورد انتقال جکپات (رول اور) و موارد دیگر پاسخ خواهد داد.

انتقال جکپات لاتاری چگونه عمل می‌کند؟

انتقال جکپات چیست؟

رول اور هنگامی اتفاق می‌افتد که هیچ کس در قرعه کشی لاتاری برنده جکپات نشود. پول جایزه مطالبه نشده که می‌توانست باعث برد بزرگی شود به جکپا‌‎ت قرعه کشی بعدی اضافه می‌شود و جایزه برتر را شیرین تر می‌کند.
لاتاری‌های فراوانی در انگلستان وجود دارد و هر کدام جایزه متفاوتی دارند بنابراین انتقال جکپات لاتاری هر بار متفاوت خواهد بود. با این وجود یک انتقال جکپات روی لاتاری‌های مختلف تأثیر نمی‌گذارد به عنوان مثال یک رول اور در یورومیلونز بر جکپا‌‎ت‌های قرعه کشی بعدی تأثیر نمی‌گذارد.
ضمنا انتقال جکپات تضمین نمی‌کند که کسی حتماً برنده خواهد شد و اگر کسی با موفقیت ۶ شماره را مطابقت ندهد رول اور ادامه پیدا می‌کند تا سرانجام به سقف جکپا‌‎ت برسد.

برندگان لاتاری

چرا انتقال اتفاق می افتد؟

همانطور که احتمالاً از قبل می‌دانید، بسته به اعداد منطبق، شما جوایز مختلفی برنده می‌شوید. برای برنده شدن جکپات، شماره‌های انتخابی شما باید با اعداد اصلی در لاتاری مطابقت داشته باشند. به نظر می‌رسد آسان است؟
اما لاتاری مانند بینگو نیست که تضمین کند هر بار حتماً برنده‌ای وجود خواهد داشت. میلیون‌ها نفر می توانند وارد لاتاری شوند اما اگر شماره‌های از گردونه خارج شده با شماره‌های هیچ بازیکنی مطابقت نداشته باشد جایزه اصلی بدون برنده باقی خواهد ماند. در چنین شرایطی گزینه انتقال جکپات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

حد نهایت جکپا‌‎ت منتقل شده چقدر است؟

در این مطلب ما به دو لاتاری ملی انگلستان و یرورمیلیونز می‌پردازیم که در هر دو لاتاری امکان رول اور وجود دارد. با این حال هر کدام به شکلی متفاوت حداکثر جایزه را مدیریت می کنند.

لاتاری ملی یا لوتو

جکپات لوتو قبل از برنده شدن می‌تواند حداکثر تا ۵ قرعه کشی پیاپی منتقل شود. با داشتن یک جکپات حداقل دو میلیون پوندی برای قرعه کشی چهارشنبه و یک جکپات حداقل ۳.۸ میلیون پوندی برای قرعه کشی شنبه‌ها، مبلغ قابل دستیابی در یک رول اور، حداکثر ۱۳.۶ میلیون پوند است. در صورت فروختن بلیط کافی، می‌توان مبلغ جکپات هر قرعه کشی را افزایش داد و این امر باعث افزایش سقف جایزه خواهد شد.

یورومیلیونز

یورومیلیونز

حداکثر جکپات منتقل شده یورومیلیونز ۱۹۰ میلیون یورو است. این رقم ممکن است از انتقال جکپا‌‎ت چند قرعه کشی حاصل شود. رکورد فعلی ۱۸ قرعه کشی پیاپی است که در سال ۲۰۱۹ به دست آمد. پس از رسیدن لاتاری به سقف ۱۹۰ میلیون یورویی، جایزه باید حتماً ظرف ۵ قرعه کشی صاحب برنده شود. هرگونه سرمایه اضافی که بین این ۵ قرعه کشی جمع آوری شده برای افزایش جوایز سطوح پایینتر استفاده می‌شود.

چه اتفاقی می افتد اگر کسی برنده جکپات رول اور شده نشود؟

هنگامی که تمام محدودیت‌ها و الزامات یک انتقال دیده شود وقت آن رسیده که حتماً بازیکنی برنده این جایزه بزرگ شود. این قرعه کشی با نام «برنده اجباری» نامیده می‌شود و نسبت به لاتاری‌‌های معمولی قوانین اندکی متفاوت دارد. اگر هیچ کس با تمام اعداد لازم برای برنده شدن در قرعه کشی مطابقت نداشته باشد در این صورت پول جکپات منتقل شده بین سطوح پایینتر برندگان تقسیم می‌شود.
قوانین برای لاتاری ملی به این شکل است که جایزه تا سطوح پایینتری که حداقل ۳ عدد منطبق داشته باشند توزیع می‌شود، برای یورومیلیونز این قاعده کمی متفاوت عمل می‌کند و جکپات بین بالاترین سطوح بعدی تقسیم می‌شود.

انتقال جکپات چگونه بر احتمال برنده شدن تأثیر می‌گذارد؟

در حالی که انتقال جکپات شانس برنده شدن جکپات را افزایش نمی‌دهد در مقابل تعداد بیشتر افرادی که به امید جایزه بزرگتر در لاتاری شرکت می‌کنند به طور قابل توجهی به شانس شما آسیب نمی‌رساند البته این بدان معنا نیست که شما به موفقیت نزدیک هستید. شانس برنده شدن در لاتاری باز هم بسیار، بسیار کم است.
قرعه کشی «برنده اجباری» به طور بالقوه می‌تواند جوایز برندگان سطوح پایینتر را افزایش دهد اما این بدان معنی نیست که شما احتمال بیشتری برای برنده شدن دارید. شما هنوز هم شانس بیشتری برای برد در یک بینگو دارید تا اینکه یک بار در کل زندگی خود برنده لاتاری شوید.

منبع: آنلاین بینگو

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در دانش لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

آیا شماره‌های لاتاری تصادفی هستند؟

هنگام انتخاب شماره‌های لاتاری، بازیکنان برای انتخاب مجموعه‌ای از «اعداد شانس» یا انتخاب اع…