خانه بلاگ و اخبار لاتاری چقدر به بردن لاتاری امیدوار باشیم؟ ( قسمت ۲)

چقدر به بردن لاتاری امیدوار باشیم؟ ( قسمت ۲)

0 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای چقدر به بردن لاتاری امیدوار باشیم؟ ( قسمت ۲) بسته هستند
2,728
برنده شدن در لاتاری؛ امید، انتظار، پیش‌فرض

برنده شدن در لاتاری ؛ امیدها، انتظارات و پیش‌فرض‌ها

برنده شدن در لاتاری آرزوی بسیاری از افراد است. همانطور که می‌دانید، در قسمت اول این نوشته، تحت عنوان «چقدر به بردن لاتاری امیدوار باشیم؟» درباره‌ی فرق بین امید داشتن و انتظار داشتن صحبت کردیم. حالا که تفاوت بین داشتن امید به برنده شدن در لاتاری و انتظار داشتن برای برنده شدن در لاتاری را می‌دانیم، بد نیست نگاهی دقیق‌تر به موضوع بندازیم. وندل بری درباره‌ی امید داشتن می‌گوید:

شما باید امید داشته باشید. اما شاید لازم باشد بیاموزید که امید خود را با صدای بلند بیان نکنید و یادگیری این مطلب سخت است. نباید اجازه دهید که امیدهای شما به انتظارات شما تبدیل شوند.

اگر بخواهیم این جمله را به زبان خودمان برگردانیم، می‌توانیم بگوییم که ما باید به برنده شدن در لاتاری امید داشته باشیم، اما انتظار نداشته باشیم که خیلی زود برنده لاتاری شویم. به یاد داشته باشید که کلید برنده شدن در لاتاری استمرار است.

انتظار داشتن می‌تواند خیلی خطرناک باشد. اگر به نتیجه‌ی خاصی دل ببندیم، حس کنترل خود را از دست می‌دهیم. در این شرایط، احتمال این که تصمیمات اشتباه بگیریم، بیشتر می‌شود. چه اتفاقی می‌افتد اگر انتظارات ما برآورده نشود ؟ چه اتفاقی می‌افتد اگر نتیجه‌ی دلخواه‌مان به تعویق بیفتد؟

از سوی دیگر، پیش‌فرض‌ها معمولا بی‌فایده هستند و می‌توانند منجر به ناامیدی شوند. زمانی که ما از قبل، درباره‌ی موضوعی فرضی در ذهن داریم، باورها و ادراک خود را تبدیل به یک احساس فراگیر می‌کنیم؛ این احساس باعث می‌شود تصور کنیم که راه انتخابی ما تنها راه درست است و بعد مابقی دنیا را براساس همین پیش‌فرض بنا می‌کنیم. اما گاهی دنیا ایده‌های دیگری دارد و زمانی که فرضیات ما درست از آب در نمی‌آیند، ما با احساس ناامیدی خود تنها می‌مانیم.

برای مثال، خیلی خوب است که به این فکر کنیم که اعداد لاتاری انتخابی ما، باعث برنده شدن در لاتاری می‌شوند. حتی خوب است که از قبل برای این پول نقشه بکشیم. اما اگر همه‌ی زندگی خود را بر مبنای برنده شدن در لاتاری بنا کنیم، و هیچ راه دیگری برای رسیدن به اهداف خود نداشته باشیم، ممکن است دنیا هم به نفع ما نچرخد.

امید داشتن به چیزی، ازجمله امید داشتن به برنده شدن در لاتاری، با انتظار داشتن متفاوت است. اگر ما امید را به انتظارات تبدیل کنیم، ناامیدی بیشتری برای ما به همراه می‌آورد . شما می‌توانید از انتظارات خود دست بردارید بدون آن که امید را از بین ببرید. برای برنده شدن در لاتاری، همین حالا شانس خود را امتحان کنید:

شرکت در قرعه کشی لاتاری 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در بلاگ و اخبار لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

لاتاری فوری یا اسکرچ کارت‌ چیست؟

آشنایی با لاتاری فوری یا اسکرچ کارت‌ لاتاری فوری یا به اصطلاح اسکرچ آف یک نوع لاتاری ساده …