خانه بلاگ و اخبار لاتاری ال گوردو ؛ لاتاری معروف کریسمس اسپانیا

ال گوردو ؛ لاتاری معروف کریسمس اسپانیا

2 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای ال گوردو ؛ لاتاری معروف کریسمس اسپانیا بسته هستند
733
ال گوردو

  کریسمس اسپانیا با ال گوردو

ال گوردو که با نام لاتاری کریسمس اسپانیا (Spanish Christmas Lottery) هم شناخته می‌شود؛ یک بخت آزمایی معروف با قدمتی دیرینه در کشور اسپانیا است که تنها یک بار در سال برگزار می‌شود و افراد باید پیش از تاریخ ۲۲ دسامبر بلیط‌های خود را برای شرکت در قرعه کشی خریده باشند. این لاتاری را در سراسر جهان به دلیل بزرگ بودن استخر جایزه‌اش که معمولا ۲ میلیارد یورو است می‌شناسند.

ال گوردو از چند جهت با دیگر لاتاری‌ها متفاوت است. در این لاتاری شما با خریدن یک بلیط یک عدد ۵ رقمی انتخاب می‌کنید و جوایز بر مبنای این که چند عدد را به درستی حدس زده‌اید داده می‌شود. کمترین مبلغ شرط می‌تواند تنها ۴.۹۹ یورو باشد.

لاتاری کریسمس

استخر جوایز این لاتاری با عدد ۲/۱ میلیارد یورو بزرگترین مبلغ جایزه را در دل خود جای داده است. مزیت چشمگیر این لاتاری تقسیم جوایز میان شرکت کنندگان آن است. به این معنا که برخلاف لاتاری‌های دیگر جایزه بزرگ میلیاردی تنها نصیب یک فرد نمی‌شود. به عبارتی با انتخاب لاتاری مخصوص کریسمس شانس برنده شدن جایزه بزرگ باور نکردنی آن در مقایسه با لاتاری یورومیلیونر ۱۴۰۰ برابر است. به عنوان مثال، در این لاتاری بیش از ۱۸۰۰ عدد برای جایزه ۱۰۰۰ یورویی تا ۴ میلیون یورویی انتخاب شده است و حتا اگر شما برنده جایزه بزرگ ال گوردو هم نباشید شانس و احتمال برنده شدن جایزه کریسمس زود هنگام شما ۱ به ۷ است.

خرید بلیط لاتاری در اسپانیا رسم و سنت کریسمس است و شاید به جرات بتوان گفت تقریبا همه افراد نزدیک کریسمس بلیط لاتاری می‌خرند. همه افراد خانواده و دوستان در کنار هم جمع می‌شوند و همراه با پخش مراسم قرعه به صورت زنده از تلویزیون که حدود ۳ ساعت طول می‌کشد منتظر آن اعداد خاص و استثنایی می‌مانند تا کریسمس آنها را به جشن کریسمس به یاد ماندنی‌تری تبدیل کند.

به طور معمول، فروشگاه‌های محلی یک شماره را از سری‌های متفاوت بلیط می‌فروشند به طوری که نتیجه آن برنده شدن یک روستا و جشن پیروزی کل افراد است. بسیاری از  افراد با دوستان، آشنایان و اعضای فامیل بلیط‌های خود را به صورت مشارکتی می‌خرند تا سهم کامل یک بلیط را خریده باشند و شانس پولدار شدن را با هم تجربه کنند. جالب است بدانید لاتاری ال گوردو کریسمس سال ۲۰۱۶ تمام افراد یک شهر در اسپانیا را برنده ۲.۶ میلیون یورویی خود کرد. برای خواندن کل داستان روی لینک ال گوردو: یک لاتاری، یک شهر برنده  کلیک کنید.

 

بیشتر بخوانید: بردن سه جایزه‌ی بزرگ باشکوه در کمتر از سه هفته!

منبع: لوتو لند

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در بلاگ و اخبار لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

لاتاری فوری یا اسکرچ کارت‌ چیست؟

آشنایی با لاتاری فوری یا اسکرچ کارت‌ لاتاری فوری یا به اصطلاح اسکرچ آف یک نوع لاتاری ساده …