خانه برندگان لاتاری محبوب‌ترین اعداد شانس در تاریخ لاتاری

محبوب‌ترین اعداد شانس در تاریخ لاتاری

13 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای محبوب‌ترین اعداد شانس در تاریخ لاتاری بسته هستند
4,513
اعداد شانس

طرفداران لاتاری برای انتخاب‌های خود تامل زیادی می‌کنند، بعضی از اعداد با این پیش‌فرض غلط که شانس می‌آورند بیش از حد استفاده می‌شوند در حالی‌که از دیگر اعداد به دلیل نحسی اجتناب می‌شود. اگر خواهان شرکت در بخت‌آزمایی هستید آشکار است که قصد انتخاب اعداد برنده را دارید، در این مطلب ما با بررسی آمارها، شماره‌هایی که بیشترین برد را تا امروز داشته‌اند به شما نشان می‌دهیم.

محبوب‌ترین اعداد شانس در تاریخ لاتاری را می‌شناسید؟

آیا ۷ واقعا عدد شانس است؟

در مقیاس کوچک‌تر از قرعه‌کشی‌های ایالات متحده، لاتاری در بریتانیا هم تعدادی برد بزرگ داشته است، که در این بین دیوید وکارول مارتین (David and Carol Martin) سرآمد بودند. آنها ۳۳ میلیون پوند با بلیطی حاوی اعداد ۲۶، ۲۷، ۴۶، ۴۷، ۵۲ و ۵۸ برنده شدند.

هر دو عدد ۲۵ و ۲۶ در کنار ۲۷ و ۲۸ در میان بیشترین اعداد شانس متوالی درآمده از قرعه‌کشی در بریتانیا هستند اما ۲۶ و ۲۷ منتخب دیوید و کارول در این دسته قرار نمی‌گیرند. ۵۲ و ۵۸ در دسته اعدادی هستند که خیلی کم از قرعه خارج شده‌اند، در حالی‌ که ۲۷ و ۴۷ به‌طور مرتب از قرعه بیرون آمده‌اند.

در رتبه بعدی لوتوی ایرلندی (Irish Lotto) با رکورد فعلی ۱۸.۹ میلیون پوند که به سال ۲۰۰۸ برمی‌گردد قرار دارد. اعداد شانس آن سال عبارت بودند از ۴، ۱۲،۲۶، ۲۷، ۲۹ و ۳۷ به اضافه‌ی توپ بونوس ۳۸٫ همان‌طور که می‌بینید هیچ‌ یک از این اعداد در فهرست ۶‌تایی بیشترین تعداد بیرون آمده از قرعه قرار ندارند.

عدد ۷ که به ‌طرز گسترده‌ای در فرهنگ اغلب کشورهای غربی به‌ عنوان عدد شانس در نظر گرفته می‌شود، در هیچ قرعه از بزرگترین جکپات از قرعه خارج نشده است در حالی‌که تحقیقات نشان می‌دهد احتمال انتخاب این عدد توسط شرکت‌کنندگان ۲۵% بیشتر از سایر شماره‌ها است. از آنجا که اغلب افراد عدد ۷ را بیش از بقیه اعداد انتخاب می‌کنند، همچنین احتمال برنده شدن این عدد بیش از سایر اعداد نیست و هنگامی‌ که بیشتر افراد شماره‌های مشابه دارند در صورت برد جایزه هم پول بین همه آنها تقسیم می‌شود، همه این موارد دلایل خوبی برای دوری گزیدن از عدد ۷ است.

بیشتر بخوانید: راز نهفته اعداد؛ عدد هفت

امروزه هر گوی لاتاری از شانسی برابر با سایر گوی‌ها برای بیرون آمدن از قرعه برخوردار است، با این حال برخی اعداد بیشتر برنده می‌شوند. ما برای مقایسه بین اعداد، تعداد دفعاتی که هر گوی از قرعه بیرون آمده است را محاسبه کرده‌ایم.

پاوربال

لاتاری پاوربال

اعداد با بیشترین تناوب بیرون آمدن از قرعه عبارتند از: ۲۶، ۱۶، ۴۱، ۳۲ و ۲۸٫ عدد ۲۶ نسبت به ۶۶ که کمتر از همه اعداد از قرعه خارج شده، ۲۸۱ بار بیشتر برنده شده است، البته این امر بدلیل بدشانس بودن عدد ۶۶ نیست بلکه به علت افزایشی است که به تازگی در تعداد گوی‌ها اعمال شده است.

پاوربال

مگا میلیونز

در قرعه‌کشی مگا میلیونز شماره‌های ۱۷، ۳۱، ۲، ۳۹، ۴ و ۲۰ بیش از سایر اعداد از قرعه خارج شده‌اند. ۱۷ و ۳۱ هردو از زمان تاسیس لاتاری تا زمان نگارش این مقاله ۲۱۲ بار جزو اعداد برنده بوده‌اند. عدد ۱۷ منتخب ما به عنوان عدد شانس است چون به تازگی عدد برنده بوده است.

لاتاری ایرلندی

لاتاری ایرلندی

از سال ۱۹۸۸ که آیریش لوتو شروع به‌کار کرد رایج‌ترین اعداد برنده عبارت بودند از: ۲، ۳۲، ۹، ۷، ۱۰ و ۱۸٫ نباید فراموش کرد که این لاتاری طی سال‌های برگزاری تغییرات زیادی به خود دیده است، اگر به‌خاطر داشته باشید این بخت‌آزمایی با ۳۶ عدد شروع به‌کار کرد ولی اکنون ۴۷ شماره دارد.

این آمارها از زمان شروع قرعه‌کشی‌ها جمع‌آوری شده است، و تا آنجایی که به عدد شانس مربوط می‌شود، می‌توان این اعداد را بهترین شماره‌ها برای برد در نظر گرفت. البته تناوب انتخاب این اعداد به صورت مستقل بوده و دلیلی برای انتخاب‌شان به‌صورت گروهی نیست. هم‌چنین بسیاری از طرفداران لاتاری به دنبال چنین آماری هستند تا شماره‌های خود را انتخاب ‌کنند، بنابراین جایزه بلیط پاوربالی با شماره‌های ۲۶، ۱۶، ۴۱، ۳۲ و ۲۸ در صورت برد بین تعداد بیشتری از افراد شرکت‌کننده تقسیم می‌شود.

بزرگترین برندگان لاتاری از انگلستان

دو نفر از بزرگترین برندگان لاتاری انگلستان در سال‌های اخیر، موفق به بردن با کمک اعداد شانس‌شان شده‌اند. اولی کالین و کریستین ویر (Colin and Christine Weir) که برنده ۱۸۵ میلیون پوند در لاتاری یورومیلیونز شدند. انتخاب آنها: ۱۷، ۱۹، ۳۸، ۴۲ و ۴۵ و لاکی استار ۹ و ۱۰ بوده است که این مجموعه آنها را به ثروتی معادل خانواده بکام رسانده است.

از بین انتخاب‌های آنها تنها عدد ۱۹ در بین ۱۰ عدد برگزیده قرار دارد، هر چند هیچ یک از شماره‌های آنها در بین ۱۰ عدد کمتر انتخاب شده قرار ندارند.

در رتبه بعدی آدرین و گیلین بی‌فورد (Adrian and Gillian Bayford) قرار دارند، که در سال ۲۰۱۲ برنده بزرگترین جکپات اروپا به مبلغ ۱۹۰ میلیون یورو از لاتاری یورو میلیونز شدند. اعداد برنده آنها ۵۰، ۲۱، ۱۷، ۴۸، ۱۱ و لاکی استار شماره‌های ۰۹ و ۱۰ بودند. شماره‌های شانس آنها شامل عدد ۴۸ است عددی که یکی از پایین‌ترین سرانه‌های برد را دارد. در مقابل عدد ۵۰ یکی از اعدادی است که در دسته بیشترین‌ها جای می‌گیرد و از زمان برگزاری لاتاری ۱۲۸ بار از قرعه بیرون آمده است.

لازم به‌ ذکر است که هر دو زوج برای لاکی استار اعداد ۹ و ۱۰ داشته‌اند. در حالی‌که ۹ بیشتر از سایر اعداد به‌عنوان مکمل در لاکی استار استفاده شده اما عدد ۱۰ پس از ۱۱ کمترین برد به ‌عنوان لاکی استار را داشته است.

رکورد شکن‌های ایالات متحده

بزرگترین برنده تکی جک‌پات در آمریکا با ۵۹۰ میلیون دلار، گلوریا مک‌کنزی (Gloria Mackenzie) بوده است. وی همچنین عنوان بزرگترین برنده تک‌نفره تاریخ لاتاری را هم دارد.

اعداد برنده این ساکن فلوریدا ۱۰، ۱۳، ۱۴، ۲۲، ۵۲ و عدد پاوربال ۱۱ بوده است. هیچ‌کدام از اعداد وی در میان ۱۵ انتخاب رایج نبوده است، از جمله عدد ۱۳ که به‌طور گسترده‌ای توسط لاتاری‌بازها نادیده گرفته می‌شود و دلیل آن بخاطر معروف بودنش به نحسی است.

امسال لیزا و جان رابینسون (Lisa and John Robinson) به‌صورت شگفت‌انگیزی مالک یکی از سه بلیط برنده لاتاری پاوربال در بین بیش از ۶۳۵,۱۰۳,۱۳۷ بلیط فروخته شده بودند. بخت‌آزمایی ۱.۶ میلیارد دلاری به لطف اعداد ۰۴، ۰۸، ۱۹، ۲۷، ۳۴ و پاوربال ۱۰ برای لیزا و جان ۳۲۷.۸ میلیون دلار سود آوری داشت که این پول را به حالت یک‌جا دریافت کردند.

 بیشتر بخوانید:نحوه دریافت جایزه بزرگ لاتاری

اعداد شانس

ما به اعداد شانس بیش از آنچه شما اعتقاد دارید معتقد نیستیم. به عنوان یک سرگرمی بد نیست بدانیم که کدام اعداد در لاتاری‌های مختلف، بیشتر برنده بوده‌اند.

آیا اعداد شانس مختص به خود را دارید یا از این ترکیب‌های برنده الهام گرفته‌اید؟ در هر دو حالت، تنها راه ممکن برای داشتن شانس برنده شدن، انتخاب یک دسته از این اعداد و شرکت در لاتاری است.

بیشتر بدانید: اعداد خوش شانسی در چین را می‌شناسید؟

 منبع: لوتو لند

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در برندگان لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

آیا شماره‌های لاتاری تصادفی هستند؟

هنگام انتخاب شماره‌های لاتاری، بازیکنان برای انتخاب مجموعه‌ای از «اعداد شانس» یا انتخاب اع…