خانه استراتژی لاتاری آیا اعداد برنده در لاتاری تکرار می‌شوند؟

آیا اعداد برنده در لاتاری تکرار می‌شوند؟

0 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای آیا اعداد برنده در لاتاری تکرار می‌شوند؟ بسته هستند
699
اعداد برنده در لاتاری

آیا داستان فردی را شنیده‌اید که برنده جک‌پات شد، لاتاری‌های بعدی را نیز با استفاده از همان اعداد شانس ادامه داد و مدت کوتاهی بعد دوباره برنده جک‌پات شد؟ آیا درست است که شماره‌های برنده جک‌پات‌ها‌ تکرار می‌شوند؟

هم بله و هم خیر!

بله، هر مجموعه ‎ای از اعداد قابل تکرار است. توپ‌ها‌ی لاتاری حافظه ندارند، آن‎ها به یاد نمی‌آورند که هفته گذشته یا چند هفته قبل از گردونه خارج شده‌اند. این بدان معناست که از نظر ریاضی آن‎ها به همان اندازه قرعه‌کشی پیشین شانس انتخاب مجدد دارند. در حقیقت، از جنبه ریاضی، اعداد برنده هفته‌ها‌ی گذشته در این هفته هم دقیقاً همان اندازه شانس مجدد برای انتخاب دارند.

پس چرا چنین چیزی هرگز اتفاق نمی‌افتد؟

زیرا شانس مجدد این اعداد دقیقاً برابر با شانس هر مجموعه دیگری از اعداد است. و به همین دلیل چنین چیزی «هرگز» اتفاق نمی‌افتد. نه به این دلیل که آن‎ها احتمال کمتری دارند بلکه به این دلیل که میلیون‌ها‌ ترکیب دیگر نیز وجود دارند که از شانسی برابر برای برنده شدن برخودارند.

به یک تاس فکر کنید. اگر یک ۶ بیاورید سپس دوباره تاس بریزید، آیا اکنون کم و بیش احتمال آوردن ۶ دارید؟

عدد ۶ هنوز هم دقیقاً مانند قبل در تاس وجود دارد. بنابراین هنوز هم همان شانس ۱ به ۶ برای آمدن ۶ وجود دارد. احتمال بیشتری وجود دارد که ۶ نیاید فقط به این دلیل که ۵ شماره دیگر هم وجود دارد. درست مثل قبل که ۶ آوردید. بنابراین هر مجموعه‎ای از اعداد قابل تکرار است. اما آن‎ها احتمالاً دوباره به این دلیل تکرار نمی‌شوند که قبلاً ظاهر شده باشند.

اعداد لاتاری

آیا اعداد برنده در لاتاری تکرار شده‎ اند؟

آیا تاکنون اتفاق افتاده است؟

بله، بیش از آن حدی که شما تصور می‌کنید.

به عنوان مثال لاتاری پاوربال ایالات متحده را در نظر بگیرید، شماره‌ها‌ی ۱۵، ۲۲، ۲۴، ۳۲، ۳۹ و پاوربال ۱۸ برای اولین بار در تاریخ ۳ آوریل ۱۹۹۳ انتخاب شدند. دقیقاً همان اعداد دوباره در ۲۷ دسامبر ۲۰۰۰ برنده شدند.

بنابراین شماره‌ها‌ی پاوربال تکرار شده است. به‌خاطر داشته باشید که این اتفاق در یک بازی با ضریب برد بسیار اندک رخ داده است. بنابراین اگر در این بازی اتفاق بیافتد، می‌تواند برای هر بازی دیگری نیز رخ بدهد.

آیا اهمیت دارد؟

در این مورد خطراتی وجود دارد. بعضی‌ها‌ فکر می‌کنند که اعداد برنده‌ مجدداً انتخاب می‌شوند بنابراین این روش را به افراد دیگر هم آموزش می‌دهند. مشکل این است که با تکرار این باورها، افسانه‌ها و خرافاتی حول محور اعداد به وجود می‌آید و بعد از مدتی تعداد زیادی از افراد به انجام همان کار می‌پردازند.

بنابراین اگر اعدادی را انتخاب کنید که قبلاً برنده جک‌پات شده‌اند ممکن است جک‌پات را با همه افراد دیگری که همان شماره‌ها‌ را انتخاب می‌کنند به اشتراک بگذارید .

منبع: لاتاری گای

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در استراتژی لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

آیا شماره‌های لاتاری تصادفی هستند؟

هنگام انتخاب شماره‌های لاتاری، بازیکنان برای انتخاب مجموعه‌ای از «اعداد شانس» یا انتخاب اع…