خانه استراتژی لاتاری احتمال برد در پاوربال چقدر است؟

احتمال برد در پاوربال چقدر است؟

0 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای احتمال برد در پاوربال چقدر است؟ بسته هستند
1,258
پاوربال

اگر تاکنون به این فکر کرده‌اید که احتمال برد در لاتاری پاوربال چقدر است، ما خیلی سریع می‌توانیم به شما بگوییم که خیلی زیاد نیست. بر طبق آمار، در مقام مقایسه، شانس بیشتری دارید که رئیس جمهور ایالات متحده شوید تا این‌که برنده جک‌پات پاوربال شوید.

اما واقعاً شانس برد چقدر است؟ در ادامه شما را با اعداد و آمار مرتبط با یکی از بزرگترین لاتاری‌های جهان آشنا می‌سازیم.

احتمال برد در پاوربال چقدر است؟

شانس شما برای برنده شدن در پاوربال، اگر فقط با یک سری از اعداد وارد بازی شوید (تک بلیط) ۱ به ۲۹۲،۲۰۱،۳۰۸ خواهد بود.

قطعاً با خرید تعداد بلیط بیشتر و بازی با ترکیب اعداد بیشتر می‌توانید این شانس را بهبود دهید، اما با یک دید واقع‌گرایانه خرید تعداد بلیط بیشتر، تفاوت معنی‌داری ایجاد نخواهد کرد.

مهم نیست که از چه منظری به آن نگاه کنید، احتمال برد پاوربال چندان مطلوب نیست. به‌ هر روی در حال صحبت از بازی‌ای هستیم که حداقل جک‌پات‌ ۴۰ میلیون دلاری عرضه می‌کند و انتظاری غیر از احتمال برد بسیار اندک، منطقی به‌نظر نمی‌رسد.

ریاضی

ریاضی و محاسبات احتمال برد

این بخش شامل ریاضیات پشت احتمال برد پاوربال است. ما سعی کردیم که محاسبات تا حد امکان ساده باشند، بنابراین باید به‌راحتی قادر به درک مبحث باشید. آیا برای بازی آمار آماده هستید؟

برای هر قرعه‌کشی پاوربال، ۵ گوی سفید و یک گوی قرمز از گردونه خارج می‌شود. این ۶ توپ نمایان‌گر اعداد برنده برای آن قرعه‌کشی هستند. ابتدا با محاسبه تعداد کل ترکیب‌های ممکن برای ۵ شماره اصلی یعنی توپ‎‌های سفید شروع می‌کنیم.

در گردونه، ۶۹ شماره احتمالی برای اولین توپ وجود دارد، برای توپ دوم ۶۸ شماره احتمالی باقی می‌ماند. دلیل این اختلاف این است که هیچ شماره‌ای نمی‌تواند بیش از یک‌بار از گردونه خارج شود. برای توپ سوم ۶۷ شماره احتمالی باقی می‌ماند و سپس به همین ترتیب ادامه می‌یابد.

این اعداد محاسبات زیر را به ما می‌دهد:

تعداد ترکیب‌های احتمالی برای توپ‌های سفید ۱،۳۴۸،۶۲۱،۵۶۰= ۶۵×۶۶×۶۷×۶۸×۶۹

اما یک دقیقه صبر کنید، این محاسبات درست به‌نظر نمی‌رسد. به این دلیل که ترتیب اعداد برای بردن بازی مهم نیست. اگر شماره‌ها به‌ ترتیب (۱،۲،۳،۴،۵) از قرعه خارج شوند یا به‌شکل (۳،۲،۵،۴،۱)، در هر دو صورت برنده می‌شوید. بنابراین باید احتمال قرارگیری ترتیب‌های مختلف این ۵ شماره هم در محاسبه لحاظ شود.

برای محاسبه این عامل، نیاز است که یک مرحله اضافی در فرمول قرار دهیم. روش انجام این‌کار  صرفاً تقسیم تعداد ترکیب‌های محتمل بر تعداد ترتیب‌های احتمالی ۵ شماره است، که به شکل زیر قابل محاسبه است:

تعداد ترتیب‌های ممکن برای مجموعه ۵ عددی ۱۲۰= ۱×۲×۳×۴×۵

یا می‌توانید کل محاسبات را به شکل زیر انجام دهید:

 ۱۱،۲۳۸،۵۱۳= ۱،۳۴۸،۶۲۱،۵۶۰/۱۲۰

اما کار ما در این نقطه تمام نمی‌شود. این محاسبات تنها برای ۵ شماره اول است. اگر بخواهیم احتمال برد در جک‌پات را حساب کنیم باید  احتمال مطابقت توپ قرمز پاوربال را هم حساب کنیم.

از آن‌جایی‌که توپ قرمز پاوربال به‌صورت جداگانه در یک گردونه حاوی ۲۶ شماره قرعه‌کشی می‌شود، ۲۶ احتمال برای مطابقت وجود دارد. گام پایانی تقسیم عدد به‌دست آمده قبلی بر این احتمال است :

۲۹۲،۲۰۱،۳۳۸= (۱/۲۶) / ۱۱،۲۳۸،۵۱۳

پس شانس من برای بردن چقدر است؟

به‌صورت دقیق ۱ به ۲۹۲،۲۰۱،۳۳۸ است، اما این شانس فقط برای جایزه بزرگ است. محاسبات فوق نشان می‌دهد که بیش از ۲۹۲ میلیون ترکیب احتمالی برای اعداد برنده وجود دارد، و این عدد نشان‌دهنده احتمال برد شما در صورت تطبیق دقیق اعداد است.

اگرچه با در نظر گرفتن ۸ جایزه سطوح دیگر، شانس برد در پاوربال چندان هم بد به نظر نمی‌رسد. احتمال ۱ به ۲۵ برای بردن هر جایزه‌ای وجود دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

احتمال برد  و جدول جوایز

مانند بسیاری از لاتاری‌های دیگر، پاوربال هم به بلیط‌هایی که تعدادی از شماره‌های‌شان با اعداد برنده مطابقت دارد جوایزی اهدا می‌کند. ممکن است از دانستن این‌که احتمال بردن جایزه‌ای ولو اندک در پاوربال چندان بد نیست تعجب کنید: ۱ به ۲۵

در پایین جدولی کاربردی از جوایز سطوح مختلف و احتمال برد شما وجود دارد:

تعداد شماره‌های مطابق

جایزه

احتمال برد

۵ شماره اصلی + پاوربال

جک‌پات ۱ به ۲۹۲،۲۰۱،۳۳۸

۵ شماره اصلی

۱ میلیون دلار

۱ به ۱۱،۶۸۸،۰۵۴

۴ شماره اصلی + پاوربال

۵۰،۰۰۰ دلار

۱ به ۹۱۳،۱۲۹

۴ شماره اصلی

۱۰۰ دلار

۱ به ۳۶،۵۲۵

۳ شماره اصلی + پاوربال ۱۰۰ دلار

۱ به ۱۴،۴۹۴

۳ شماره اصلی ۷ دلار

۱ به ۵۸۰

۲ شماره اصلی + پاوربال

۷ دلار

۱ به ۷۰۱

۱ شماره اصلی + پاوربال ۴ دلار

۱ به ۹۲

شماره پاوربال ۴ دلار

۱ به ۳۸

*ارقام موجود در جدول فوق به نزدیک‌ترین عدد گرد شده‌ و بر اساس یک بلیط ۲ دلاری محاسبه شده‌اند.

اگر به‌دنبال برد هر جایزه‌ای و نه فقط جک‌پات باشید، شانس برد در پاوربال چندان اندک به‌نظر نمی‌رسد. کسی چه می‌داند شاید سرانجام مانند ریچارد لاستیگ شوید، کسی که هر چند برنده جک‌پات چند میلیون دلاری نشد اما جوایز بخت‌آزمایی زیادی برنده شد. یا شاید مانند یکی از برادران استاکلاس شوید که هر دو برنده لاتاری شدند اما در سطوح مختلف.

آیا می‌توانید با استفاده از فرمولی که در بالا بحث شد احتمال برد خود در پاوربال را محاسبه کنید؟ سعی کنید با استفاده از مفهومی که در بالا نشان دادیم این کار را انجام دهید.

منبع: لاتاری کریتیک

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در استراتژی لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

آیا شماره‌های لاتاری تصادفی هستند؟

هنگام انتخاب شماره‌های لاتاری، بازیکنان برای انتخاب مجموعه‌ای از «اعداد شانس» یا انتخاب اع…